×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
30. septembris, 2013
Drukāt

LMC Ofisa galerijā atklāta Artura Bērziņa personālizstāde „Rodamība”

Arturs

Līdz25. oktobrim Laikmetīgās mākslas centra (LMC) Ofisa galerijā apskatāma mākslinieka Artura Bērziņa personālizstāde „Rodamība”.

Pats mākslinieks par savu izstādi stāsta: „Rodamība ir mašīnu apcere. Visi darbi ir atvasināti no subjekta personīgās pieredzes. Ievērojot personības attīstības hronoloģiju. Pieci izstādītie darbi nav radīti. Tie ir radušies. Kaut kam rodoties, kaut kas gāja bojā.”
„Piemēram, filosofijā mašīnas tiek traktētas, kā ķermeņa paplašinājums. Protēzes. Tās paplašina ķermeņa lietošanas iespējas. Atvieglo darbu; arī aizsargā ķermeni. Tai pašā laikā tajās vienmēr ir kas mistisks. Pat ar zināšanām fizikā un ķīmijā tās saglabā sevī ko pārdabisku. Visdrīzāk vainojams ir tas, kā tās mums parādās. Dīvainā tēlainībā. Tajās ir konstatējams arī skaistais. Īpatnējs mašīnu skaistais. Mašīnas tika atlasītas pēc to pielietojamības. Tās attiecas uz ķermeņa vai lietu pārvietošanas (pārvietošanās) jomu. Rast šai gadījumā var zināmu sapratni par atsevišķām mašīnām vai atsevišķiem to  mezgliem,” stāsta izstādes autors A. Bērziņš.
Mākslinieks Arturs Bērziņš (LV) ieguvis izglītību Latvijas Mākslas akadēmijā, piedalījies tādās grupu izstādēs kā „Viņš nemeklē patiesību, viņš grib iespaidot?” (2012), „Survival Kit 4” (2012), „Survival Kit 3” (2011), „Nieze” (2007), „Candy Bomber” (2008). Radījis personālizstādes: „prāta darbi” Tukuma mākslas muzejā un Olaines vēstures un mākslas muzejā (2012), „skaņu darbi” „Nabaklab” izstāžu zālē (2011), „bez nosaukuma (tautiskais romantisms)” Rīgas mākslas telpā u.c.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+