Mobilā versija
-1.1°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
29. septembris, 2014
Drukāt

LMT datu pārraides tīkla attīstībā investējis 85 miljonus eiro

Foto: LETAFoto: LETA

Mobilo sakaru operators “Latvijas Mobilais telefons” (LMT) datu pārraides tīkla attīstībā kopumā investējis 85 miljonus eiro, žurnālistus pirmdien informēja uzņēmumā.

LMT pirmdien Subatē atklāja 500. 4G bāzes staciju. Tādējādi Kurzemē šobrīd ir 52 LMT 4G bāzes stacijas, Zemgalē – 88, Latgalē -60, Vidzemē – 101, bet Rīgā un Pierīgā – 199.

LMT prezidents Juris Binde pastāstīja, ka LMT šogad plāno atklāt vēl apmēram 100 4G bāzes stacijas Latvijā, savukārt 2015.gada beigās 4G pārklājums varētu būt visā valstī. Pēc Bindes teiktā, kopējās iecerētās investīcijas tīkla modernizēšanā 2015.gadā iecerētas apmēram 43 miljonu eiro apmērā.

LMT viceprezidents Ingmārs Pūķis žurnālistiem norādīja, ka kopš 2012.gada, kad LMT atklāja pirmo 4G bāzes staciju Latvijā, uzņēmums katru darba dienu atklājis vidēji vienu jaunu 4G bāzes staciju.

Pūķis uzsvēra ātra un kvalitatīva interneta nepieciešamību ne tikai Rīgā, bet arī Latvijas reģionos, norādot, ka iedzīvotāju paradumi gadu gaitā ir mainījušies, un, ja sākotnēji mobilie telefoni izmantoti tikai zvanu veikšanai, tad šobrīd tie aizvien vairāk tiek izmantoti arī citām funkcijām.

Pēc viņa teiktā, šobrīd Latvijā platjoslas internetu izmanto 140 tūkstoši mājsaimniecību, savukārt LMT 4G tīkla pārklājums pieejams 72% valsts iedzīvotāju.

Tāpat arī satiksmes ministrs Anrijs Matīss žurnālistiem atzīmēja, ka iedzīvotāju mobilo tālruņu lietošanas paradumi strauji mainās, un šobrīd interneta pieeja ir svarīga visā valstī.

LMT ir vecākais Latvijā strādājošais mobilo sakaru operators. Pašlaik operatora īpašnieki ir “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (23%), Latvijas elektronisko sakaru sniedzējs “Lattelecom” (23%), Latvijas valsts Satiksmes ministrijas personā (5%), kā arī skandināvu “TeliaSonera” (49%).

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (1)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā? (3)ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+