×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
19. februāris, 2013
Drukāt

LMT: galvenos biznesa virzienus nākotnē noteiks uz datu pārraidi bāzētie pakalpojumi

Foto - LETAFoto - LETA

Nākotnē galvenos biznesa virzienus noteiks uz datu pārraidi bāzētie pakalpojumi,  otrdien intervijā Latvijas Radio sacīja mobilo sakaru operatora “Latvijas Mobilais telefons” (LMT)  prezidents Juris Binde.

Viņš atgādināja, ka pērn salīdzinājumā ar 2011.gadu datu pārraides apmērs pieauga par 40%. “Praktiski katru gadu kopējā datu plūsma divkāršojas. Tas ir tāds vispārējs likums, kas ir ne tikai Latvijā, bet arī citās valstīs. Acīmredzami, datu pārraide, uz datu pārraidi  bāzētie pakalpojumi būs tie, kas nākotnē noteiks galvenos biznesa attīstības virzienus,” sacīja Binde.

Viņš atzina, ka Latvijā joprojām ir daudz vietu, kur pagaidām ir tikai mobilie sakari, bet datu pārraides ātrums ir nepietiekams. “Infrastruktūra ir tā, kas nosaka ekonomisko attīstību attiecīgajā reģionā. Mūsu vēlme ir nodrošināt, lai Latvija nebūtu tikai Rīga, lai Latvija nebūtu tikai dažas lielās pilsētas vai rajonu centri, bet lai Latvija attīstītos kopumā,” sacīja Binde.

Viņš arī pastāstīja, ka LMT tuvākajā laikā valdībā iesniegs precizētus investīciju plānus.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka LMT ir prasījis valdībai uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaidi investīciju projekta realizācijai. Valdība februāra sākumā lēmumu par šo jautājumu nepieņēma, prasot uzņēmumam papildus informāciju. LMT neatklāja, kādam investīciju projektam nodokļa atlaide tiek prasīta.

LMT ir vecākais Latvijā strādājošais mobilo sakaru operators. Pēc uzņēmuma datiem, LMT ir  lielākais mobilo sakaru operators Latvijā gan klientu skaita, gan apgrozījuma, gan tīkla pārklājuma ziņā. LMT pagājušajā gadā strādāja ar 129 miljonu latu apgrozījumu un nopelnīja 26 miljonus latu.  Šā gada 1.janvārī LMT bija 1,07 miljoni klientu.

LMT īpašnieki ir “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (23%), Latvijas elektronisko sakaru sniedzējs “Lattelecom” (23%), Latvijas valsts Satiksmes ministrijas personā (5%), kā arī skandināvu “TeliaSonera” (49%).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+