Ekonomika
Tehnoloģijas

LMT izaugsmi veicina arvien augošais pieprasījums pēc mobilā interneta 0


LMT pirmo reizi Latvijā demonstrē 5G tīkla darbību.
LMT pirmo reizi Latvijā demonstrē 5G tīkla darbību.
Publicitātes foto

2018. gada deviņos mēnešos Latvijas Mobilā Telefona (LMT) apgrozījums sasniedza 157 miljonus eiro – par 6% vairāk nekā šajā periodā 2017. gadā. Pieslēgumu skaits šī gada septembrī sasniedza 1,3 miljonus.

LMT izaugsmi veicina arvien augošais pieprasījums pēc mobilā interneta pieslēgumiem gan mājās, gan darbā, kur līdz šim tradicionāli izmantots fiksētais internets.

Lai to nodrošinātu, tiek palielināta mobilo sakaru tīkla kapacitāte, un šogad tīkla un pakalpojumu attīstībā LMT investēs vairāk nekā 20 miljonus eiro. Tāpat turpinās gatavošanās darbi jaunās mobilo sakaru paaudzes 5G tīkla ieviešanai – LMT uzstādījis jau vairāk nekā 100 darbam 5G gatavas bāzes stacijas.

Septembrī starptautiskā foruma “5G Techritory” laikā LMT sadarbībā ar tīkla infrastruktūras ražotāju “Nokia” un tehnoloģiju kompāniju “Intel” demonstrēja testa 5G tīklu, sasniedzot datu pārraides ātrumu 1,4 gigabiti sekundē un reakcijas laiku tikai 4 ms.

“Ar 4G esam vieni no pašiem labākajiem pasaulē gan pēc mobilā interneta pieejamības, gan pēc vidējā mobilā interneta patēriņa, ko Latvijas iedzīvotāji ikdienā izmanto. Tas ir pārliecinošs pamats, ka būsim līderi arī ar 5G,” pauda LMT prezidents Juris Binde.

Viņš uzsver, ka LMT mērķis ir nodrošināt maksimālu gatavību 5G prototīklu ieviešanai jau 2019. gadā, tiklīdz būs pieejamas 5G gala iekārtas patērētājiem.

2018. gada deviņos mēnešos augusi arī LMT rentabilitāte jeb EBITDA (peļņa pirms procentu, nodokļu, nolietojuma un amortizācijas atskaitījumiem), tā šajā periodā sasniedza 50 miljonus eiro – par 3,7 % vairāk nekā iepriekšējā gada pirmajos trīs ceturkšņos.

Galerijas nosaukums
Saistītie raksti

LMT ir pieslēgumu skaita, apgrozījuma un tīkla pārklājuma ziņā lielākais mobilo sakaru operators Latvijā ar plašāko klientu apkalpošanas tīklu.

Kā inovāciju līderis tirgū, LMT jau šobrīd klientiem piedāvā pilna spektra, augstas kvalitātes telekomunikāciju pakalpojumus — balss sakarus, ātrgaitas mobilo internetu bez apjoma ierobežojumiem, kā arī mobilo televīziju LMT Straume un LMT Mājas viedtelevīziju.

LA.lv
LP
LDz preses dienests
Ekonomika
Rīgā ierodas pirmais konteinervilciens no Siaņas
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Veikalu “top!” īpašnieks par 2,4 miljoniem eiro nopērk tirdzniecības centru “baata” Liepājā
1 diena
LA
LA.lv
Ekonomika
Latvijai ir jābūt progresīvākai atkritumu apsaimniekošanas jautājumos, pauž speciālists
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Ar plašu studentu gājienu un saullēkta sagaidīšanu sākas Latvijas Republikas proklamēšanas 100.gadadiena
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Arhibīskaps Vanags Latvijas iedzīvotājiem simtgadē vēl vairāk uzņemties atbildību un novērtēt sasniegto
14 minūtes
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1938. gada 18. novembrī. Grandiozas valsts 20. gadskārtas svinības
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Diena būs vējaina, daudzviet uzpilinās lietus
2 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
Latvijas valsts simtgades svinīgajos pasākumos piedalīsies Igaunijas, Islandes, Lietuvas un Somijas prezidenti
2 stundas