Foto: Shutterstock.com

LMT kļuvis par partneri ES kiberdrošības stratēģijas izstrādes projektā 0

Latvijas Mobilais Telefons (LMT) kļuvis par partneri SPARTA – Eiropas Savienības (ES) kiberdrošības kompetences palielināšanas projektā, kurā sadarbosies 44 partneri no 14 valstīm.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas
Lasīt citas ziņas
LMT to vidū ir vienīgais mobilo sakaru operators.

Uzņēmums nodrošinās 5G eksperimentālo platformu kiberdrošības risinājumam, kas tiks radīts projekta gaitā, kopā ar partneriem stiprinot Eiropas kiberkompetenci un izstrādājot ES kiberdrošības stratēģiju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kiberdrošība visā pasaulē sagādā aizvien lielākus izaicinājumus. Digitālie risinājumi kļūst par pašsaprotamiem savstarpējās saziņas, produktu un pakalpojumu iegādes un norēķinu līdzekļiem.

Taču līdz ar informācijas un komunikācijas tehnoloģiju attīstību aizvien daudzveidīgāki kļūst arī kiberdrošības riski.

Informācijas sistēmu un mājaslapu uzlaušanas mēģinājumi, krāpniecisku e-pastu kampaņas ar mērķi izkrāpt personu vai autentifikācijas datus, informācijas sistēmu inficēšana ar ļaunatūru var ietekmēt gan privātpersonu drošību, gan godīgu konkurenci uzņēmējdarbībā un valstu nacionālo drošību.

LMT prezidents Juris Binde uzsver, ka mūsdienās kiberdrošības risinājumi ir ne mazāk svarīgs aizsardzības aspekts kā fiziski nodrošinātas valsts robežas.

“Ik pa laikam dzirdam par skandaloziem gadījumiem, kad kibernoziedznieki apiet pat visspēcīgākās pasaules iestāžu aizsardzības sistēmas. Tāpēc gudriem digitāliem risinājumiem ir lielāka nozīme nekā jebkad agrāk. LMT sniegs savu ieguldījumu projektā gan kā informācijas un komunikācijas tehnoloģiju un 5G attīstības, gan klientu servisa eksperts,” skaidro J. Binde.

Projekta gaitā izstrādājamo kiberdrošības risinājumu testēšanas procesā LMT nodrošinās mobilo sakaru infrastruktūru un sakaru tīkla inženieru atbalstu, vērtējot testa rezultātus gan no mobilo sakaru inženierijas, gan klientu servisa aspekta.

Projekts SPARTA meklēs risinājumus kiberdrošības izaicinājumiem četrās izpētes programmās: sabiedrības pamatvajadzības (veselības aprūpe), ekonomika (enerģētika, finanses un transports), tehnoloģijas (IKT un industrija) un suverenitāte (eValdība, valsts pārvalde).

Projektā uzaicinātie dalībnieki pārstāv zinātniskās izcilības, tehnoloģiju inovāciju un sociālo zinātņu jomu tieši kiberdrošības aspektā. Projekta gaitā plānots atjaunināt Eiropas valstu pieeju kiberdrošības izpētei, inovācijām, izglītībai un ekspertīzei visos līmeņos gan akadēmiskajās aprindās, gan industrijā.

Reklāma
Reklāma

SPARTA ir Kiberdrošības kompetences tīklojums, ko finansē Eiropas Savienības programma Horizon 2020. Ņemot vērā 21. gadsimta izaicinājumus, plānots izstrādāt Kiberdrošības izpētes un inovāciju vadlīnijas (Cybersecurity Research & Innovation Roadmap).

Tāpēc SPARTA radījusi unikālu sadarbības sistēmu, kopā ar ES valstu partneriem veidojot inovatīvu Kiberdrošības kompetences tīklojumu – pirmo šāda veida un apjoma struktūru pasaulē.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.