Mobilā versija
-2.8°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
10. jūnijs, 2016
Drukāt

LNB atklās izsmalcinātu un bagātīgu seno grafiku izstādi

Publicitātes attēlsPublicitātes attēls

Ceturtdien, 16. jūnijā, plkst. 17 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 1. stāva izstāžu zālēs tiks atklāta izstāde “Nīderlandes 16.-18. gadsimta iespiedgrafika no Pētera Betgera kolekcijas”, LA.lv uzzināja LNB.

Izstāde apmeklētājiem atklās daļu no Minhenes kolekcionāra Pētera Betgera (1936) apjomīgā dāvinājuma LNB. Kolekcijā, kas vairāk nekā 50 gadu garumā veidota kopā ar dzīvesbiedri Austru, ietilpst ap 10 000 glabāšanas vienību, pārstāvot Vācijas, Nīderlandes (arī 17. gs. Flandrijas un Holandes), Itālijas, Francijas un Lielbritānijas mākslinieku darbus, kas tapuši no 15. līdz 20. gadsimtam.

Izstādes atklāšanā piedalīsies Nīderlandes vēstnieks Latvijā Pīters Jans Langenbergs, kā arī kolekcijas veidotāji – Pēters un Austra Betgeri.

Izstādes saturu veido 83 īpaši izvēlēti Nīderlandes mākslinieku darbi no 16. līdz 18. gadsimtam, atainojot kolekcionāra aizraušanos ar Nīderlandes skolu un dažādiem žanriem, kas pārstāvēti kolekcijā – reproducējoša grafika, mitoloģiskas alegorijas un reliģiska satura gravīras, gravētais portrets, ainavas, vēsturisko kauju ainas.

Par ekspozīcijas lepnumu uzskatāma Nīderlandes 16. gadsimta renesanses un manierisma iespiedgrafika, Rubensa darbnīcas grafiska produkcija, daudzu Flandrijas un Holandes 17. gs. “zelta laika” mākslinieku daiļrade.

Izstāde būs apskatāma līdz 4.septembrim. Ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+