×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
29. augusts, 2014
Drukāt

LNB atklāta Lielā ziedotāju siena

Foto: LETAFoto: LETA

Šodien svinīgi, klātesot kultūras ministrei Dacei Melbārdei, Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktoram Andrim Vilkam, LNB Atbalsta biedrības biedriem, Gaismas pils ziedotājiem tika atklāta Lielā ziedotāju siena, informē LNB.

Gunāra Birkerta projektētā 3×13 metru lielajā sienā tās atklāšanas brīdī lasāmi 304 ziedotāju vārdi kā īpaša pateicība par viņu atbalstu Gaismas pils tapšanas laikā. Kopumā Ziedotāju sienā paredzēta vieta 2000 ziedotāju vārdiem.

LNB Atbalsta biedrība Gaismas pilij ziedot aicina no 1998. gada. Līdz Gaismas pils atklāšanas brīdim – 29. augustam kopumā ziedoti gandrīz 1,5 miljoni eiro. Katram ziedotājam bijusi iespēja iemūžināt savu vārdu. Šo iespēju izmantojuši 369 ziedotāji: 304 ziedotāju vārdi lasāmi Lielajā ziedotāju sienā, 15 ziedotāju vārdi – uz plāksnītēm pie krēsliem, 18 – uz plāksnītēm pie galdiem, 29 – uz plāksnītēm pie plauktiem un 3 ziedotāji iemūžinājuši savu vārdu pie auditorijām.

Lielākie ziedotāji, kas kopš 1998.gada ziedojuši vairāk kā 14 000 eiro, ir Microsoft Latvia, Mecenāte, Augusts un Ruta Grasis ar ģimeni, Lattelecom, Swedbank, Komerccentrs Dati grupa, Eco Baltia, Tilde, Re&Re, Latvijas Valsts meži, AS Diena, Jānis Liepkalns, Adam Auto, SEB banka, Veltas Tomas piemiņas fonds.

Ziedojumi palīdzējuši atbalstīt un popularizēt LNB un bibliotēkas visā Latvijā, bagātinājuši to saturu un attīstījuši bērnos lasītprieku.

LNB Atbalsta biedrības valdes priekšsēdētāja Undīne Būde: “Ziedotāju sienas atklāšana ir saviļņojošs brīdis. Biedrība vienmēr ir uzsvērusi, ka nav lielu un mazu ziedotāju. Ir cilvēki, kuri gadiem ir ticējuši, ka Bibliotēka ir svarīga, Bibliotēka būs un tā ir ļoti būtiska Latvijas valstiskumam, katra latvieša pašapziņai un izpratnei par to, no kurienes mēs nākam un kāda būs mūsu nākotne.”

Būde stāsta, ka LNB Atbalsta biedrībā ikvienam joprojām ir iespēja ziedot Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, tās krājumam, attīstībai un nākotnes iecerēm, tādējādi iemūžinot savu vārdu īpašā Ziedojumu grāmatā (ar ziedojumiem no 1līdz 149 latiem), Ziedotāju sienā pirmā stāva vestibilā (no 150 eiro), plāksnītē pie krēsla lasītavā (450 eiro), pie galda (no 700 eiro), pie plaukta (no 1500 eiro), pie lasītavām (no 70 000 eiro).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+