×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
17. janvāris, 2014
Drukāt

LNB atklātie trūkumi novēršami; krājuma pārvešana, ticams, neaizkavēsies

Foto - LetaFoto - Leta

Jaunā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka "Gaismas pils".

Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) speciāli veidotā komisija trīs dienu laikā veikusi pilnīgu Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēkas pārbaudi un astoņos gadījumos konstatējusi nepilnības ugunsdrošības prasībās, ziņo aģentūra LETA.

VUGD priekšnieka vietnieks pulkvedis Kristaps Eklons norādīja, ka glābšanas dienests nevar izdot pozitīvu atzinumu par ēkas nodošanu ekspluatācijā, jo divas no piecām evakuācijas izejām neatbilst ugunsdrošības prasībām, evakuācijas izejas kāpnēm izvēlēts nepiemērots apdares materiāls, bet koka pakāpieniem ir neatbilstoša ugunsreakcijas klase. Kopumā konstatēti astoņi trūkumi, daļa no kuriem novērsta jau pārbaudes dienās, bet pārējo novēršana varētu prasīt aptuveni divus mēnešus ilgu laiku.

Eklons norādīja, ka ēka ir ugunsdroša, visas ugunsdrošības signalizācijas un dzēšanas sistēmas jau šobrīd strādā, tomēr cilvēku maksimālas drošības dēļ tā šobrīd vēl nav plaši pieejama. Tādējādi, viņš uzsvēra portālam LA.lv, nepilnības neapdraudēs sestdien ieplānoto pasākumu “Grāmatu draugu ķēde”, jo tā dalībnieki pēc instrukcijas un ievērojot paaugstinātas drošības pasākumus, varēs iekļūt bibliotēkā. Pašā “Gaismas pilī” gan drīkstēs uzturēties tikai bibliotēkas darbinieki, kuru drošība īpaši tiks uzraudzīta. Augstāk par trešo stāvu cilvēkiem šī pasākuma laikā atrasties nav paredzams. Arī ārzemju viesus pavadošo personu klātbūtnē grupās līdz 25 cilvēkiem ielaidīs ēkas pirmajā stāvā.

Jautāts, vai trūkumi ugunsdrošības sistēmā ietekmēs plānoto LNB krājuma pārvešanu, Eklons norādīja, ka grāmatām bibliotēkas ēka ir droša, un, līdzko būvnieki ēku būs nodevuši bibliotēkas darbiniekiem, kā arī apmācījuši, kā rīkoties ar drošības sistēmām, VUGD nebūs iebildumu pret krājums pārvešanu.

Kultūras ministrijas LNB projekta īstenošanas darba grupas vadītājs Indriķis Builis portālam LA.lv atzina, ka vēl nevar runāt par konkrētiem datumiem, kad varētu sākties lielā pārcelšanās, taču norādīja, ka nepilnības ugunsdrošības noteikumu ievērošanā, visticamāk, to nenovilcinās. Viņš arī uzsvēra, ka grāmatu pārvešana notiks nelielās cilvēku grupās, kurās būs pamatā bibliotēkas darbinieki, un tā vēl nav uzskatāma par ēkas ekspluatāciju.

Jau ziņots, ka pirmā jaunajā LNB ēkā paredzētā izstāde “Vizionārās struktūras. No Johansona līdz Johansonam” šobrīd atlikta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+