×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
30. aprīlis, 2015
Drukāt

LNB dāvinājumā saņems Strugacku kopotos rakstus (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otrdien, 5. maijā plkst. 13 par godu Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 25. gadadienai Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 11. stāvā viena no vecākajām privātajām izdevniecībām Krievijā “Terra Fantastica” (Sanktpēterburga) pasniegs LNB unikālas grāmatas dāvinājumu – rakstnieku Arkādija un Borisa Strugacku kopotos rakstus vienā sējumā, portālam LA.lv pastāstīja LNB sabiedrisko attiecību speciālists Augusts Zilberts.

Kopoto rakstu izdevums „In Quarto” formātā ietver pilnīgi visus A. un B. Strugacku kopdarbus. Grāmatas iesējums ir roku darbs, tas darināts no diviem ādas veidiem ar īpašu iespiešanas tehniku. Grāmatu rotā bareljefs ar Strugacku portretiem, kas veidots no patinētā metāla. Izdevums ir iespiests uz īpaša augstas kvalitātes papīra “Palatina”, stāsta LNB Galvenā speciāliste starptautiskās sadarbības jautājumos Vikrtorija Moskina.

Dāvinājums uzsver Latvijas un Krievijas pašreizējo un arī turpmāko sadarbību kultūras jomā.

Brāļi Arkādijs un Boriss Strugacki ir vieni no ievērojamākiem 20. gs. rakstniekiem Krievijā. Viņu grāmatas ir ietekmējušas vairākas mūsdienu pētnieku, inženieru un uzņēmēju paaudzes. Strugacku grāmatās ir aprakstīta personīgā brīvība, apgaismība un daiļrade. Izdevniecības pārstāvji pirmo profesionālo pieredzi ieguvuši Latvijā 20. gs. 80. gadu beigās. Tieši tad ar Rīgas privāto izdevniecību “Slovo” (Слово) un “Astral” (Астрал) atbalstu tika izdots A. un B. Strugacku romāna “Ļaunuma apgrūtinātie” (Отягощенные злом) pirmizdevums.

Brāļu Strugacku grāmatas 20. gs. otrā ceturkšņa paaudzei ir gaišās tehnoloģiskās nākotnes iemiesojums, kad planētas Zeme iedzīvotāji apgūst kosmosu, veic zinātniskos pētījumus un rada jauno laikmetīgu mākslu. Šajā nākotnē mīt cilvēki, kuru raksturs un dzīvesveids, pēc autoru domām, ir 20. gadsimta 60. gadu labāko personību iemiesojums.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Un vai varam cerēt Atbildēt

    uz skaisti iesietiem V. Putina rakstiem?

  2. "60 gadu labako personibu Atbildēt

    iemiesojums”?? Kas tad sie tadi? Padomju laiku nostalzisti? Gaisas nakotnes daudzinataji?

Draugiem Facebook Twitter Google+