Kultūra
Kultūrpolitika

LNB dāvinās vairāk nekā 400 latviešu nozīmīgāko dziesmu apkopojumu0

Foto: Pexels.com

Latvijas simtgadei veltītā projekta “Izdziedam 100” ietvaros piektdien, 14. decembrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Elektrum svinīgi pasniegs tautas veidotu dāvanu Latvijai.

Bibliotēkas digitālajā arhīvā tiks nodota gada laikā ar muzikologiem un mūziķiem kopā veidotā platforma – vairāk nekā 400 latviešu vēsturiski nozīmīgākās dziesmas, kuras ikvienam gada laikā bija iespēja izdziedāt, tā dāvājot savu balsi Latvijai, LA.lv uzzināja uzņēmumā.

Par godu Latvijas simtgadei Elektrum pirms gada novembrī ar Latvijas valsts simtgades biroja, Kultūras ministrijas, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, kā arī ievērojamu muzikologu, komponistu, mūziķu un vēsturnieku atbalstu aizsāka nozīmīgu mūsu tautas identitātes projektu – interaktīvas mūzikas platformas izveidi, iekļaujot īpaši atlasītas, kvalitatīvas vēstures liecības jeb dziesmas, kas raksturo mūsu valsts aizritējušo simtgadi.

Izveidotajā lietotnē gada garumā ikvienam bija iespēja pievienot savu balsi digitālajai kopdziesmai, izdziedot kādu no dziesmām. Kopā dziesmas izdziedājuši 175 106 dalībnieki, tādējādi dāvājot savu balsi Latvijai un atstājot paliekošu vēstures liecību – savas balss skanējumu mūsu nākamajām paaudzēm.

Iedzīvotājiem aktīvi iesaistoties, izveidota garākā digitālā kopdziesma pasaulē.

Šī projekta tapšanā atbalstu pauduši tā vēstneši – mūziķi, aktieri un citas sabiedrībā zināmas personas: Latvijas Nacionālā teātra un Jaunā Rīgas teātra kolektīvs, labdarības organizācija “Nāc līdzās!”, maestro Raimonds Pauls, mūziķi Renārs Kaupers, Aija Andrejeva, Dons, Aminata un citi.

Šis ir apjomīgs, vērtīgs un vērienīgs projekts Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanā, kas veidots, izmantojot mūsdienīgus un interaktīvus rīkus. Gada garumā katru mēnesi sabiedrība tika iepazīstināta ar muzikologu Jura Vaivoda un Daigas Mazvērsītes piedāvāto dziesmu izlasi, savukārt dziesmu apstrādi, fonogrammu un nošu izveidi veica Aigars Grāvers un viņa ierakstu studijas mūziķu kolektīvs.

LA.lv