×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
17. janvāris, 2014
Drukāt

LNB ēkā atklātas astoņas dažādas ugunsdrošības nepilnības (1)

Foto - LetaFoto - Leta

Iedegtas gaismas jaunajā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkā "Gaismas pils".

Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) speciāli veidotā komisija trīs dienu laikā veikusi pilnīgu Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēkas pārbaudi un astoņos gadījumos konstatējusi nepilnības ugunsdrošības prasībās.

VUGD pārstāvis Kristaps Eklons šodien žurnālistiem pastāstīja, ka glābšanas dienests nevar izdot pozitīvu atzinumu par ēkas nodošanu ekspluatācijā, jo divas no piecām evakuācijas izejām neatbilst ugundrošības prasībām, tāpat evakuācijas izejas kāpnēm izvēlēts neatbilstošs apdares materiāls, koka pakāpieniem ir neatbilstoša ugunsdrošības klase. Kopumā ugunsdzēsēji norādījuši astoņus punktus, kuros ēkas ugunsdrošība ir jāuzlabo. Eklons norādīja, ka to novēršanai būtu nepieciešami aptuveni divi mēneši.

Konstatētās nepilnības gan neapdraudēs rīt ieplānoto pasākumu “Grāmatu draugu ķēde”, jo tā dalībnieki varēs iekļūt bibliotēkā, uzklausot instrukcijas un ievērojot paaugstinātas drošības pasākumus.

Arī kultūras galvaspilsētas pasākumu laikā bibliotēkā varēs iekļūt pirmā stāva līmenī, taču līdz ēkas nodošanai ekspluatācijā jebkura persona bibliotēkā varēs uzturēties tikai pavadošas personas klātbūtnē.

Kā ziņots, LNB jaunā ēkas jeb “Gaismas pils” nodošanai ekspluatācijā ir saņemti 15 no 17 nepieciešamajiem atzinumiem, šodien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” informēja kultūras ministre Dace Melbārde.

Melbārde uzsvēra, ka “Gaismas pils” pabeigšana notiks saskaņā ar laika grafiku un Kultūras ministrijas interesēs neesot sasteigt šo procesu. Ja arī notiekot kādas aizķeršanās, tās termiņu ziņā esot nelielas. Kā norādīja kultūras ministre, būvniecības darbi ir pabeigti, tomēr, ņemot vērā, ka ēka vēl nav nodota ekspluatācijā, patlaban to vēl nevar izmantot kā bibliotēku ar pilnām funkcijām.

Rīt, 18.janvārī, ar LNB jaunās ēkas saimnieka direktora Andra Vilka, arhitekta Gunāra Birkerta, valsts amatpersonu un ārvalstu viesu piedalīšanos īpašā ceremonijā tiks atzīmēta pirmās grāmatas ienākšana bibliotēkā. To palīdzēs īstenot nodibinājuma “Rīga 2014” un LNB organizētā akcija “Gaismas ceļš – grāmatu draugu ķēde”, atklājot Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu Rīgā. Aprīlī lasītājiem durvis vērs pirmās lasītavas, kas tiks atvērtas pakāpeniski – stāvu pa stāvam, procesu noslēdzot augusta pēdējā nedēļā.

29.augustā – savā 95.dzimšanas dienā – LNB plāno jaunās ēkas oficiālo atklāšanu. Līdz atklāšanai uz jauno ēku būs pārvietoti vairāk nekā četri miljoni speciāli apstrādātu un sagatavotu krājuma vienību. Šogad bibliotēkā jau ieplānoti daudzi Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumi, izstādes, konferences, diskusijas, koncerti un citas publiskas norises.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. atklatas nepilnibas sakara ar ekas ugunsdrosibu,bet gramatas tiks jau nestas uz biblioteku !!!! vai nav jau pietiekosi daudz ar to kludu,kuru pielaida izdarot rekonstrukcijas-remontdarbus rigas pili. ka nebija izvakti ara muzeja eksponati no rigas pils telpam. parasti no kludam macas,bet skiet ,ka ne jau Latvija! vispirms janovers nepilnibas un kludas un tad janes gramatas. ta butu sapratiga riciba,bet ne otradi.

Draugiem Facebook Twitter Google+