Kultūra
Kultūrpolitika

LNB notiks Latvijas Bibliotēku festivāls un 20. bibliotekāru konference0

Foto – Leta/Evija Trifanova

Latvijas nacionālajā bibliotēkā (LNB) šodien un rīt norisināsies Latvijas Bibliotēku festivāls un 20. bibliotekāru konference, aģentūru LETA informēja Latvijas Bibliotekāru biedrībā.

Šī gada bibliotēku festivāla moto ir “Bibliotēkas – dialogs ceļā uz pārmaiņām”. Tā programmā iekļauti vairāki savstarpēji saistīti pasākumi, kurus Bibliotekāru biedrība organizē sadarbībā ar LNB, Kultūras ministriju un citiem partneriem.

Festivālu atklās kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), un pirmajā dienā bibliotekāru 20. konferencē notiks prezentācijas, priekšlasījumi un pieredzes stāsti par Nacionālo enciklopēdiju, Latvijas Nacionālo digitālo bibliotēku, “Erasmus+” profesionālās pilnveides projektiem, publisko bibliotēku tīkla aktualitātēm, sabiedrības atbalstu un iesaisti mazo lauku bibliotēku darbībā, datu vizualizācijas rīkiem un paņēmieniem, kā arī jaunumiem bērnu digitālajā medijpratībā.

Vienlaikus pasākuma dalībnieki varēs iepazīties ar starptautiskiem piemēriem, kas vēsta par bibliotēku darbu pieaugušo izglītošanā ASV, Ungārijas skolu bibliotekāru pilsoniskajām aktivitātēm un piesātinātās informācijas vides apgūšanu un izmantošanu Igaunijā. Priekšlasījumus pavadīs arī Bibliotekāru biedrības kopsapulce un “Latvijas bibliotēku Gada balvas 2018” pasniegšana.

Latvijas Bibliotēku festivāls ievadīs šī gada “Bibliotēku nedēļu”, kas notiks no 22. līdz 28. aprīlim. Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, “Baltic-American Freedom Foundation” un programma “Erasmus+”.

LA.lv