Mobilā versija
+10.0°C
Gundega, Terēze
Piektdiena, 28. aprīlis, 2017
8. oktobris, 2014
Drukāt

LNB notiks priekšlasījums par cenzūru 16. gadsimtā

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Trešdien, 15. oktobrī plkst. 18 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) -1. stāvā ar lekciju “”Caute Lege”: Grāmatas kā liecības jaunai agro jauno laiku cenzūras vēsturei” uzstāsies Sentendrjūsas Universitātes (Skotija) pētniece Flāvija Bruni, Facebook informē LNB.

Savā lekcijā Flāvija Bruni stāstīs par to kā 16. gadsimta aizliegto grāmatu saraksti ietekmēja šī laikmeta kultūru. Lekcija notiek LNB rīkoto akadēmisko lasījumu “21. gadsimta saturs” ietvaros.

Jau gadsimtiem ilgi vēsturnieki arhīvos meklē liecības par cenzūru, reliģiskām domstarpībām, un nepakļāvības izpausmēm rīcībā un lasīšanā. Par informācijas kontroli agrajos jaunajos laikos ir veikti pamatīgi pētījumi, tomēr kopējais priekšstats joprojām ir pārāk šaurs vai pat maldinošs, jo tas netiek saistīts ar reālajām noteikumu un aizliegumu sekām un turpmāko virzību.

Uzdodot jautājumu, vai mūsdienās vēl ir pieņemams priekšstats par to, ka 16. gadsimta Itālijas kultūra ir smakusi zem katoļu baznīcas un inkvizīcijas radītā sloga, Flāvija Bruni stāstīs par 16. gadsimta aizliegto grāmatu sarakstu iespaidu uz laikmeta kultūru, kā avotu izmantojot kāda bijušā Itālijas klostera bibliotēkas grāmatas.

Lekcija tematiski sasaucas ar LNB un dibinājuma Rīga 2014 rīkoto izstādi “1514. Grāmata. 2014”, kuru vēl iespējams apskatīt LNB 1. stāvā līdz 11. decembrim. Akadēmiskie lasījumi ir daļa no Rīgas, Eiropas kultūras galvaspilsētas, 2014. gada pasākumu programmas, kā arī daļa no Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības padomē norisēm.

Lekcija būs angļu valodā bez tulkojuma.

Pievienot komentāru

Gaismas pils miljonais apmeklētājs - IT speciālistsŠodien, 28. aprīlī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) ieradās miljonais apmeklētājs kopš bibliotēkas jaunās ēkas – Gaismas pils – atklāšanas 2014. gada 29. augustā. Kristapu Šūlmeisteru sagaidīja un svinīgi sveica LNB direktors Andris Vilks.
Draugiem Facebook Twitter Google+