×
Mobilā versija
°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
28. maijs, 2013
Drukāt

LNB projekta īstenošanai papildus nepieciešami vairāk nekā 4 miljoni latu

foto - Letafoto - Leta

Šodien valdība iepazinās ar Kultūras ministrijas ziņojumu par turpmākajām darbībām Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) projekta pabeigšanai, apstiprinot 4 795 650 latu papildu apropriāciju LNB projekta īstenošanai.

Paredzēts Kultūras ministrijai normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā iesniegt pieprasījumu Finanšu ministrijā apropriācijas palielināšanai budžeta apakšprogrammā “Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta īstenošana” 4 795 650 latu apmērā.

Tāpat atļauts Kultūras ministrijai sarunu procedūru rezultātā pagarināt LNB ēkas būvdarbu uzraudzības līguma termiņu, ievērojot saistības būvdarbu garantijas periodā, līdz 2015. gada 31. decembrim un autoruzraudzības līguma izpildes termiņu – līdz 2014. gada 30. jūnijam.

Pamatojoties uz Kultūras ministrijas rīkotās sarunu procedūras “LNB infrastruktūras objektu pirmās kārtas būvdarbi” rezultātiem ministrija šā gada 28.februārī noslēdza līgumu par LNB infrastruktūras objektu pirmās kārtas būvdarbiem par summu 10 768 992 lati, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), kas par 2 635 553 latiem pārsniedz LNB infrastruktūras objektu pirmās kārtas būvdarbiem paredzēto finansējumu.

Ievērojot to, ka LNB ēkas būvdarbus pilnībā var pabeigt tikai pēc tam, kad ir pabeigti ar tiem saistītie LNB infrastruktūras pirmās kārtas būvdarbi, ir nepieciešams pagarināt LNB ēkas būvdarbu līguma izpildes termiņu no šā gada 3. maija līdz šā gada 20. decembrim, bet apkārtējās teritorijas labiekārtošanas un apzaļumošanas darbi būs jāpabeidz līdz 2014. gada aprīļa beigām.

Pagarinot LNB ēkas būvdarbu termiņu, jāpagarina arī attiecīgo uzraudzības līgumu termiņi, un attiecīgi palielinās to izmaksas. Nepieciešamais papildu finansējums būvuzraudzības termiņa pagarinājumam šajā gadā ir 726 000 lati, ieskaitot PVN, un autoruzraudzības līguma termiņa pagarinājumam – 382 500 lati ar PVN.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+