×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
19. februāris, 2016
Drukāt

LNB saņems vērtīgu dāvinājumu no Polijas vēstniecības

Timura Subhankulova fotoTimura Subhankulova foto

Ilustratīvs foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) jeb Gaismas pils no Polijas vēstniecības dāvinājumā saņems 150 grāmatu, aģentūru BNS informēja bibliotēkas pārstāve Aivija Everte

Šis būs otrais Polijas vēstniecības Latvijā dāvinājums – 2010.gadā LNB krājumu papildināja vairāk nekā 100 poļu grāmatas un nacionālā Polijas enciklopēdija 30 sējumos. Poļu grāmatas literatūras apmaiņas ceļā LNB saņem arī no Polijas Nacionālās bibliotēkas.

Grāmatu pasniegšanas ceremonija notiks 22.februārī plkst.12 Mezonīna stāvā Baltijas Austrumāzijas pētniecības centra (AsiaRes) lasītavas telpās.

Dāvinājumā ir, piemēram, Grīnvaldes vai Žalgīres kaujas 1410.gada apraksts, izdots saistībā ar kaujas 600.gadadienu, pētījums par Polijas diplomātijas vēsturi, Varšavas vēstures muzeja izstādes katalogs par 16.–18.gadsimta Poliju, vairāki izdevumi par Polijas ebreju likteņiem, grāmatas par Solidaritātes kustību.Starp nozīmīgākajiem izdevumiem ir astoņu sējumu Polijas literatūras vēstures izdevums, kas aptver poļu literatūras veidošanos no viduslaikiem līdz 20.gadsimtam ieskaitot.

Gandrīz trešā daļa no dāvinājuma ir mākslas izdevumi par Polijas sakrālo un arhitektūras mantojumu, tautas mākslu, 19. un 20.gadsminta mākslas klasiķiem, muzeju kolekcijām, plakāta mākslu. Dāvinājumā ir arī vairākas grāmatas par izcilajiem poļu komponistiem Frideriku Šopēnu un Kšistofu Penderecki.

Ar Polijas vēstniecības Latvijā grāmatu dāvinājumu ikviens interesents varēs iepazīties Mezonīna stāvā dāvinājumu ekspozīcijā, AsiaRes lasītavā.

LNB norāda, ka Latvijas un Polijas kultūras sakari ir cieši, abas valstis un tautas dažādos laikmetos ir vienojuši kopīgi vēsturiskie likteņi. Poļi ir viena no lielākajām, vēsturiski šeit dzīvojušajām mazākumtautībām. Latvijā darbojas četras poļu skolas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+