Mobilā versija
+1.3°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
18. februāris, 2016
Drukāt

LNKC: Ilmāra Blumberga loma Latvijas kultūrā bija neizmērojami vērtīga

Foto: LETAFoto: LETA

Ilmāra Blumberga (1943 – 2016) loma Latvijas kultūrā ir neizmērojami vērtīga un plaša, preses paziņojumā uzsver Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC), saņemot ziņas par mākslinieka aiziešanu mūžībā.

Centrs uzsver, ka mākslinieks bijis iesaistīts arī dziesmu svētku tapšanā. 1990. gadā, kas iezīmēja lielas pārmaiņas Latvijas sabiedrībā un politikā, Ilmārs Blumbergs radīja XX Vispārējo latviešu Dziesmu svētku vizuālo identitāti.

Ilmārs Blumbergs dzimis 1943.gadā Rīgā. Beidzis Rīgas lietišķās mākslas vidusskolu (1963) un Latvijas PSR Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu scenogrāfijas specialitātē (1972). Mākslinieka darbības spektrs ietver grafiku, scenogrāfiju, kostīmu mākslu, glezniecību, plakātu, grāmatu grafiku, keramiku.

Blumbergs bija Dailes teātra scenogrāfs (1969–1984), galvenais mākslinieks (1976–1978), Latvijas Nacionālajā operā veidojis scenogrāfiju izrādēm “Aīda” (1998), “Burvju flauta” (2001) un “Valkīra”. Blumbergs sadarbojies arī ar citiem teātriem, kopumā veidojot scenogrāfiju vairāk nekā 50 iestudējumiem.

Kopš 1962.gada Ilmārs Blumbergs regulāri piedalās izstādēs visā pasaulē, saņēmis daudzas Latvijas un starptautiskas godalgas.

Blumbergs ir saņēmis Triju Zvaigžņu ordeni.

2013.gadā “Arsenālā” bija apskatāma mākslinieka Ilmāra Blumberga personālizstāde “Es nemiršu”.

Pievienot komentāru

Janīna Kursīte: Latvieši - ja kas - prot bučoties! (1)Katra profesores Janīnas Kursītes grāmata ir notikums, kas skaidri parāda - zinātne un pētniecība spēj būt ne tikai noderīga un informatīva, bet arī neticami aizraujoša. Tas sakāms arī par grāmatu "Zīmju valoda: latviešu žesti", kas svaigi nākusi klajā LU Akadēmiskajā apgādā.
Draugiem Facebook Twitter Google+