×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
18. februāris, 2017
Drukāt

LNKC satrauc notikumi ap Mežparka Lielās estrādes būvniecību (4)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Mežaparka estrādes pārbūves pirmajā posmā plānots ievērojami palielināta skatītāju zona, paredzot 30 550 sēdvietas līdzšinējo 23 000 vietā.

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku rīkotājs Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) ar patiesu uztraukumu vēro notikumus ap Mežaparka Lielās estrādes pārbūves pirmās kārtas iepirkumu, aģentūrai LETA pavēstīja LNKC direktore Signe Pujāte.

Pēc viņas paustā, patlaban netiek pieļautas spekulācijas par rezerves variantu, ja estrāde netiktu pabeigta laicīgi. “Esam pārliecināti, ka visas iesaistītās puses atbildīgi apzinās situāciju, un pārbūves pirmā kārta sāksies paredzētajā laikā,” piebilda Pujāte.

Viņa norādīja, ka XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Noslēguma koncertam jānotiek to ilggadējā, simboliskā norises vietā – Mežaparka Lielajā estrādē.

LNKC aicina būvniekus apzināties Lielās estrādes pārbūves projekta nozīmību un neizmantot to savstarpējās konkurences cīņās.

Jau ziņots, ka Rīgas domes Īpašuma departaments, lai mazinātu risku iepirkuma procedūrai pārāk ievilkties, pagarinājis pieteikšanos Mežaparka Lielās estrādes pārbūves iepirkuma konkursam.

Mežaparka estrādes būvniecības 1.kārta izmaksās 23 miljonus eiro, projekta pirmā rekonstrukcijas posma būvprojekta prezentācijā stāstīja projekta autori Austris Mailītis un Juris Poga. No tiem 43% finansējuma paredzēti skatītāju laukam, 22% skatītāju lauka aprīkojumam, 25% piebraucamajiem ceļiem un 10% ārējiem inženiertīkliem.

Plānots, ka projekta būvniecība sāksies vasarā, un Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs (GKR) projekta prezentācijā solīja, ka Mežaparka estrāde tiks nodota ekspluatācijā 2018.gada 18.jūnijā

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Komentārs par komentāriem Atbildēt

    Dziesmu svētki ir visas Valsts kultūras pasākums, taču rekonstruēt Mežaparka estrādi tā nevēlas. Rīgas domei jāaizņemas Valsts kasē 27 miljoni eiro, lai rekonstruētu Valstij nozīmīgu objektu. Atmaksāt šo aizdevumu vajadzēs rīdziniekiem. Un rīdzinieki būtu laimīgi , ja rekonstrukciju uzņemtos Valsts , kaut vai tās pašas Kultūras ministrijas personā, vai arī to veiktu Valsts nekustamā īpašuma aģentūra. Taču tad nevarētu visās nelaimēs vainot Rīgas domi. Lai VNĪA aizņemas naudu, sludina konkursus un rekonstruē. Ka viņiem to liedz?

  2. Kremļa sepkavām nav veita domē!!! Atbildēt

    Un dodu 1000% ka dome noraus pasākumu, lai tauta varētu vainot valsti par šo. Jo visā kas slikts vaino valsti jo prāta nepietiek saprast ka 80% vainīga kremļa dome.VAi arī sadārdzinās un nozags tik daud zka pēc tam vēl gadus 20 nāksies atmaksāt Rīdziniekiem. Nost pretīgos kremļa izzadzējus!!!!

  3. Kāpēc jāriskē, šo valstiski svarīgo objektu uzticot prokremliskajai Rīgas domei?! Nacionalizēt tāpat kā Okupācijas muzeju!

  4. Kultūras ministriju un tās iestādes nepārtraukti kaut kas satrauc. Ja vēl bez satraukšanās spētu izrādīt kādas plānošanas, stratēģijas vai vismaz nozares politikas izveides pazīmes, bet tas jau no šiem par daudz prasīts.

Draugiem Facebook Twitter Google+