×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. decembris, 2014
Drukāt

LNKC vadīs Signe Pujāte; svarīgākais darbs – gatavošanās Dziesmu svētkiem

Foto: LETAFoto: LETA

No 1. decembra par Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) direktori iecelta līdzšinējā direktora vietniece Signe Pujāte, LA.lv uzzināja LNKC.

Kultūras ministrija (KM) 2014. gada septembrī izsludināja atklātu konkursu uz LNKC direktora ierēdņa amata vietu, uz kuru pieteicās četri pretendenti. Ņemot vērā pretendentu iegūto novērtējumu, konkursa komisija nolēma ieteikt konkursu izbeigt bez rezultāta un izsludināt atkārtoti, pārskatot pretendentiem izvirzītās prasības, vai iecelt amatā direktoru Valsts civildienesta likumā norādītajā pārcelšanas kārtībā. No 1. decembra likumā noteiktajā kārtībā par LNKC direktori iecelta Signe Pujāte.

Jaunā direktore norāda, ka LNKC komandai priekšā ir nozīmīgs darba cēliens, turpinot gatavošanos 2018. gada Dziesmu un deju svētkiem. “Tāpat dienas kārtībā ir arī normatīvās bāzes izveide nemateriālā kultūras mantojuma jomai un nozīmīgi risināmi jautājumi, kas saistīti ar kultūrizglītību. 2015. gadā jāīsteno vairāki starptautiski un nacionāla mēroga pasākumi,” pauž Signe Pujāte.

Signe Pujāte ir Pedagoģijas maģistre skolvadības nozarē, un savas darba gaitas sākusi kā pedagoģe. Bijusi E. Melngaiļa tautas mākslas centra (tagad LNKC) Tradicionālās kultūras daļas folkloras speciāliste, Latvijas Radio tradicionālās kultūras raidījuma “Austras koks” reportiere, RPIVA lektore, laikraksta “Es Pats” darba grupas locekle un Valsts tautas mākslas centra (tagad LNKC) Organizatoriskā darba daļas vadītāja un projektu izstrādes menedžere. No 2002. līdz 2012. gadam strādājusi KM, kopš 2012. gada septembra bijusi LNKC direktora vietniece. Piedalījusies daudzu nacionāla un starptautiska mēroga tradicionālās kultūras un amatiermākslas pasākumu, kā arī tālākizglītības aktivitāšu rīkošanā. Vairāk nekā desmit gadus Signe Pujāte ir Latvijas Kultūras akadēmijas tradicionālās dziedāšanas grupas “Saucējas” dalībniece.

KM pārstāvji 1. decembrī, sveicot jauno LNKC direktori, pasniedza Atzinības rakstu līdzšinējai direktora pienākumu izpildītājai Mārītei Grebzdei, novērtējot viņas pašaizliedzīgo un godprātīgo darbu, veiksmīgi nodrošinot LNKC darbības nepārtrauktību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+