×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
9. marts, 2016
Drukāt

LNMM krājuma pārvešana maksās apmēram 55,5 tūkstošus eiro

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) krājuma priekšmetu pārvietošanas izmaksas plānotas 55 493 eiro apjomā, aģentūrai BNS atklāja muzeja direktores vietniece krājuma darbā Iveta Derkusova.

No tiem 41 999 eiro atvēlēti lielgabarīta mākslas priekšmetu pārvietošanai, kuru veic uzņēmums “Megadžouls”. 16 mākslas darbi tiks izvietoti muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā “Latvijas māksla. 19.–20.gadsimts” vēsturiskās ēkas 2.un 3.stāvā, savukārt 18 tēlniecības vienības – muzeja krātuvēs ēkas jaunajā pazemes apjomā.

Pilnībā ap 40 000 lielo mākslas darbu krājumu, kurā ietilpst glezniecības, grafikas, tēlniecības un citu mākslas priekšmetu grupu darbi, plānots pārvietot līdz oktobrim. Sākotnēji tiek pārvesti mākslas darbi, kas tuvākajā laikā tiks izvietoti pastāvīgajā ekspozīcijā, pēc tam pakāpeniski pārējais krājums, kas tiks izvietots glabātuvēs. Kā pirmie otrdien tika pārvesti desmit lielgabarīta tēlniecības darbi.

Pārvešanas darbos, kas ietver plānošanas posmu, mākslas darbu pakošanu un atbilstošu krājuma uzskaites dokumentu sagatavošanu, kā arī tiešo pārvietošanas posmu un mākslas darbu izvietošanu jaunajās glabātuvēs, atkarībā no konkrētā posma un veicamajiem darbiem iesaistīti 12 līdz 15 muzeja speciālisti, krājuma priekšmetu glabātāji un tehniskais personāls.

Pārcelšanās process atpakaļ uz vēsturisko ēku tiek plānots kopš 2015.gada decembra, ņemot vērā muzeja praktisko pieredzi, 2013.gadā izvedot krājumu no ēkas pirms rekonstrukcijas uzsākšanas.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka LNMM otrdien sāka mākslas darbu pārvešanu uz atjaunoto galveno muzeja ēku. Kopumā ir jāpārved ap 40 000 mākslas darbu, bet jaunajā pastāvīgajā ekspozīcijā tiks izvietoti ap 500. Paralēli mākslas darbu pārvešanai marta un aprīļa mēnesī muzejā notiks apjomīgi pastāvīgās ekspozīcijas un atklāšanas izstādes iekārtošanas darbi, kā arī sagatavošanās darbi apmeklētāju uzņemšanai muzejā.

Pastāvīgās ekspozīcijas dizaina projektu izstrādājis “Dd Studio”. Jaunizveidotā pastāvīgā ekspozīcija “Latvijas māksla. 19.–20. gadsimts” pirmo reizi aptvers Latvijas mākslas vēstures kopainu divu gadsimtu garumā. Tā būs iekārtota pēc hronoloģiski stilistiskā principa.

Muzeja atklāšana notiks 4.maijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+