×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
4. novembris, 2016
Drukāt

LNMM pārbūve izvirzīta prestižajai “Europa Nostra” balvai

Foto: LETAFoto: LETA

Restaurētā LNMM atklāšana bija visapmeklētākais kultūras notikums 2016. gadā.

Šonedēļ, 3. novembrī, Rīgas domes Īpašuma departaments saņēmis apstiprinājumu no prestižās balvas “Europa Nostra 2017” rīkotājiem, ka Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja (LNMM) ēkas rekonstrukcija un restaurācija ir izvirzīta kultūras mantojuma balvas saņemšanai kategorijā “Saglabāšana”, LA.lv uzzināja Rīgas domē.

“Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ir izvietots ēkā, kas ir Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis – viens no visreprezentablākajiem Rīgas arhitektūras objektiem. Ēkas rekonstrukcija un restaurācija apliecināja pašvaldības un Kultūras ministrijas rūpes par nacionālo kultūras vērtību saglabāšanu un lielāku pieejamību visplašākajai sabiedrībai. Rekonstrukcijas projekts tika realizēts, saglabājot Latvijas kultūras mantojumu un rādot tā uzturēšanai un izmantošanai jaunu vidi. Un ceru, ka paveiktais tiks novērtēts arī Eiropas mērogā,” norāda Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs.

“Europa Nostra” kultūras mantojuma balva ir kultūras mantojuma nozares prestižākā balva, kas Eiropas mērogā godina ievērojamākos sasniegumus, arhitektu, amatnieku, kultūras mantojuma speciālistu, brīvprātīgo, skolu, vietējo kopienu, kultūras pieminekļu īpašnieku un mediju izcilu un pašaizliedzīgu darbu. Balva tiek piešķirta tādās jomās kā arhitektūras mantojums, industriālais mantojums, kultūrainavas, vēsturiskie parki un dārzi, arheoloģiskais mantojums, mākslas darbi un to kolekcijas, nemateriālā kultūras mantojuma prakses un izpausmes un kultūras mantojuma digitalizācija.
LNMM_infografiks

LNMM_infografiks1

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+