Māksla

LNMM pēdējās dienās pieaug apmeklētāju daudzums 16

foto – Leta

Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam (LNMM) pēdējās dienās apmeklētāju daudzums ir krietni lielāks nekā ikdienā, aģentūrai BNS atzina LNMM Komunikāciju nodaļas vadītāja Anna Balandina.

“Noslodze liela, krietni vairāk nekā iepriekš,” viņa sacīja.

LNMM pārstāve gan pieļāva, ka pērn pēc pirmā paziņojuma par muzeja slēgšanu rekonstrukcijai apmeklētāju ir bijis vairāk. To viņa izskaidroja ar faktu, ka tieši tajā laikā LNMM bija skatāma arī gleznotāja Kārļa Padega izstāde, kas kļuva par populārāko gan 2011., gan 2012. gadā. Tomēr precīzāku informāciju par muzeja apmeklējumu pirmsslēgšanas laikā Balandina solīja sniegt nākamnedēļ.

Muzejs cer, ka īpaši liels apmeklētāju pieplūdums varētu būt vēl šajās dienās līdz 11. februārim, kas LNMM būs pēdējā darbadiena pirms slēgšanas uz rekonstrukciju, jo šajā laikā muzejā notiek pasākumu programma “Atnāc līdz 11. februārim!”.

Sestdien notiks zīmēšanas nodarbības “Es un māksla”, savukārt svētdien apmeklētājiem būs iespēja sarunāties ar mākslas vēsturnieci Šmiti par muzeja ēkas vēsturi, ekspozīcijām un kolekcijām.

Pēdējā publiskās darbības dienā – pirmdien, 11. februārī, – muzejs ikvienam dāvina iespēju apskatīt vēsturisko ēku bez maksas. Apmeklētājiem būs atvērtas visas pastāvīgās ekspozīcijas un izstādes. Muzejs ir padomājis arī par pārsteiguma veltēm 107 gadus senās ēkas pēdējiem viesiem.

Muzeja rekonstrukciju plānots pabeigt 2015. gada vidū. Jau pašlaik muzejā ir sākusies mākslas darbu pakošana un pakāpeniska ēkas atbrīvošana.

LA.lv