×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
18. februāris, 2013
Drukāt

LNMM rekonstrukcijas dēļ demontēs latviešu mākslas pastāvīgo ekspozīciju

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Latvijas Nacionālais mākslas muzejā (LNMM) trešdien būs vēsturisks brīdis, kad tiks demontēta latviešu mākslas pastāvīgā ekspozīcija muzeja galvenajā ēkā, informēja LNMM pārstāve Anna Balandina.

Sakarā ar muzeja galvenās ēkas rekonstrukcijas uzsākšanu tās publiskā darbība tika pārtraukta 12.februārī. Muzejs ir uzsācis eksponātu pakošanas procesu un pakāpenisku ēkas atbrīvošanu, lai pēc iespējas ātrāk varētu uzsākt būvniecības darbus.

Pasākumā trešdien piedalīsies LNMM direktore Māra Lāce, direktora vietniece krājuma darbā Ruta Lapiņa, Kolekciju un zinātniskās izpētes nodaļas vadītāja Aija Brasliņa, kā arī Kultūras ministrijas, Rīgas domes un būvfirmas “RE&RE” pārstāvji.

Pasākuma laikā būs iespēja fotografēt un filmēt ekspozīcijas noņemšanu un mākslas darbu sagatavošanu pārvešanai uz citām telpām. Varēs uzdot jautājumus par muzeja pārcelšanās norisi un rekonstrukcijas darbiem, kā arī muzeja darbību laikā, kad tas būs slēgts apmeklētājiem, stāstīja muzeja pārstāve.

Muzeja ēkas rekonstrukcijas, restaurācijas un jaunbūves projekta pasūtītāji ir Rīgas domes Īpašumu departaments, būvprojekta autori ir Lietuvas arhitektu birojs “Processoffice”, savukārt būvniecības un restaurācijas darbus veiks būvfirma “RE&RE”.

Projekta ietvaros tiks modernizēta tuvu avārijas stāvoklim esošā ēka, kā arī risināti telpu trūkuma jautājumi. Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis – Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka – bez kapitālā remonta ir kalpojusi jau 107 gadus k opš tās atvēršanas dienas 1905. gada 16. septembrī. Muzeja rekonstrukcijas darbus plānots pabeigt 2015. gada vidū.

Darbību turpina un apmeklētājiem šajā laikā ir pieejamas citas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēkas – LNMM izstāžu zāle “Arsenāls”, Mākslas muzejs “Rīgas Birža”, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+