×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
11. septembris, 2013
Drukāt

LNO direktors Žagars atlaists no darba (papildināts)

LETALETA

Latvijas Nacionālās operas (LNO) direktors šodien saņēmis darba uzteikumu, liecina informācija publiskajā telpā.

 

Kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes (VL-TB/LNNK) padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Ieva Līne aģentūrai LETA šādu informāciju nedz apstiprināja, nedz noliedza, vien vairākas reizes atkārtoja, ka medijiem tikšot izsūtīts paziņojums.

Savukārt advokāts Aldis Gobzems, kurš aktīvi aģitē par kultūras ministres nomaiņas nepieciešamību, izplatījis paziņojumu: “Mūsu rīcībā ir ziņas, ka Latvijas Nacionālajā operā tikko ir ieradušies Kultūras ministrijas darbinieki ar lēmumu par Andreja Žagara atstādināšanu no amata un pieprasījuši nekavējoties atstāt kabinetu, atbrīvojot to no personīgajām mantām”.

Ar Žagaru aģentūrai LETA pagaidām neizdevās sazināties.

Vēlāk ministres padomniece Līne paziņojumā presei apstiprināja, ka līdzšinējais LNO direktors un valdes loceklis Žagars no šodienas ir atbrīvots no amata uzticības zaudēšanas dēļ. Vienlaikus ministre saskaņā ar Latvijas Nacionālās operas likumu šodien izveidojusi LNO valdi triju valdes locekļu sastāvā.

Valdē iecelti LNO direktora padomnieks muzikālajos jautājumos, komponists Arturs Maskats, vairāku uzņēmumu mārketinga un biznesa vadītāja Inese Eglīte un Latvijas Televīzijas kultūras raidījumu satura redaktore, muzikoloģe Daina Markova. Tā kā Maskats atteicies darboties jaunajā valdē, uz vakanto valdes locekļa amatu visdrīzākajā laikā izsludinās konkursu. Līdz trešā valdes locekļa atrašanai operu vadīs Eglīte.

Jaunajai valdei uzdots organizēt un nodrošināt LNO pilnu finanšu un juridisko auditu par laikposmu no 2009. gada 1. janvāra līdz 2013. gada 11. septembrim.

Līne norāda, ka, ņemot vērā Žagara sasniegumus radošajā jomā un viņa ilggadējo darba pieredzi starptautiskās sadarbības veidošanā, jaunajai valdei ir tiesības piedāvāt viņam amatu, kurā viņa pieredze būtu noderīga LNO turpmākai izaugsmei.

„Augstu vērtēju Latvijas Nacionālās operas un arī Andreja Žagara ieguldījumu operas un baleta žanra attīstībā un popularizēšanā Latvijā un pasaulē. Uzskatu, ka jaunievēlētā valde pieliks visas pūles, lai turpinātu Latvijas Nacionālās operas tradīciju un sasniegumu izaugsmi, tās virzību uz izcilību. Operas mākslinieciskās prioritātes 2014. un 2015.gadam jau ir pilnībā definētas, un esmu pārliecināta, ka jaunā operas vadība tās veiksmīgi īstenos,” uzsver kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (RP).

Jau ziņots, ka Kultūras ministrijas izsludinātā konkursā uz LNO trīs valdes locekļa amata vietām konkursa komisija pēc pretendentu uzklausīšanas kā atbilstošākos amatam kultūras ministrei ieteica Maskatu, Žagaru un Eglīti.

Jaunzeme-Grende, pretēji konkursa komisijas rekomendācijai, atteicās iekļaut valdes sastāvā līdzšinējo operas direktoru Žagaru, aizbildinoties ar vēstuli, ko ministrei iesnieguši divu arodbiedrību vadītāji. Kopumā LNO ir piecas arodbiedrības.

Rezultātā par LNO valdes locekļiem tika izraudzīta līdzšinējā vairāku uzņēmumu mārketinga un biznesa vadītāja Eglīte un Latvijas Televīzijas (LTV) kultūras raidījumu satura redaktore, muzikoloģe Daina Markova, bet Maskatam tika piedāvāts valdes priekšsēdētāja amats, no kura viņš gan atteicās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+