×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
19. novembris, 2013
Drukāt

LNO galvenais diriģents būs Mārtiņš Ozoliņš (4)

Foto - LetaFoto - Leta

Vokāli simfoniskā koncerta mākslinieciskais vadītājs Mārtiņš Ozoliņš piedalās preses konferencē par Dziesmu un deju svētku mākslinieciskajiem jautājumiem.

Latvijas Nacionālās operas (LNO) priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš galvenā diriģenta amatam ir izvēlējies Mārtiņu Ozoliņu, aģentūru LETA informēja LNO.

Pašlaik LNO galvenais diriģents vēl ir Modests Pitrens. Par Ozoliņa apstiprināšanu amatā tiks lemts 25. novembrī. LNO pārstāvis norādīja, ka Ozoliņš ir ar mieru pildīt galvenā diriģenta pienākumus, tomēr ir jāvienojas ar pašreizējo galveno diriģentu.

Ozoliņš pašlaik ir diriģents LNO, kā arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Simfoniskās diriģēšanas katedras docētājs.

Ozoliņš ir absolvējis JVLMA Kordiriģēšanas nodaļu profesora Edgara Račevska klasē, kā arī simfoniskā orķestra diriģēšanu profesora Imanta Rešņa vadībā. Viņš ir piedalījies meistarklasēs pie Helmuta Rillinga Baha akadēmijā, kā arī pie Ģintara Rinkeviča Lietuvā un Vasilija Sinaiska Sanktpēterburgā.

Diriģents ir prestižā “Jormas Panulas” IV starptautiskā diriģentu konkursa laureāts, kā arī vairāku citu konkursu uzvarētājs. Sadarbojies ar kamerorķestri “Latvijas filharmoniķi”, Liepājas Simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Lietuvas Valsts simfonisko orķestri. Kopš 2010.gada Ozoliņš ir profesionālā pūtēju orķestra “Rīga” mākslinieciskais vadītājs. Ozoliņš piedalījies viesizrādēs Maskavā, Meksikā, Tamperē, Triestē un Sicīlijā.

LNO galvenā diriģenta amatam bija uzrunāts arī Andris Poga, taču viņš izvēlējās diriģēt Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri.

Sanāksmē 25. novembrī tiks lemts arī par mākslinieciskās padomes veidošanu, kura darbosies kā padomdevējs mākslinieciskajos un muzikālajos jautājumos. Padome, kuras sastāvā būs jomas profesionāļi, galvenokārt lemšot par operas repertuāru. Kā aģentūrai LETA pavēstīja operas pārstāvis, Liepiņš nevēlas vienpersoniski lemt par repertuāru, tādēļ tiks veidota šī jaunā institūcija.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. man patīk Rubiķis!

    • Prīmā, lai tik nāk un dara! Atbildēt

      Forši, lai tik nāk un dara, mīlētajiem, labajiem darba pietiks. Bet vadīt 100 “krokodīlus”(piedošanu orķestra māksliniekus – solistus), dot tiem perspektīvu, attīstības taktiku un stratēģiju… noder pieredze un sengrs gars. Ar vicināšanu vien nepietiek. Labākie vēlējumi abiem!

  2. Redz, var arī tā. Lēmumu, kas pārdomats, pārliecinošs, teicams (nozīmējums vēl priekšā), LNO paziņo jau nedēļu pirms tā juridiska apstiprinājuma. Ja “rokas tīras” un nespēlē ‘kabatas biliardu”, sabiedrība, nebaidoties par intrigu rašanos, tiek informēta savlaicīgi. Paldies Liepiņam, LNO jaunajai Valdei, Paldies visiem, kas palīdzēja sakārtot LNO . Tā turpiniet!

  3. Apsveicu Ozoliņa kungu, bet vēl jo vairak Latvijas Nacionālo Operu, Latvijas muzikālo un kulturālo sabiedrību. DiesmuSvētku Simfoniskais Koncerts bija visaugstākās raudzes māksla. Ozoliņš – Koncerta Mākslinieciskais vadītājs un izcilākais Diriģēšanas meistars. Lielisks visās funkcijās. Šis koncerts bija Izcila parādība un noteikti DziesmuSvētku mākslinieciskā Kulminācija. Tas iegājis Muzikas Vēsturē, kā izcilākais savā žanrā. Jau tad bija skaidrs, ka meistars šobrīd var, drīkst izvēlēties , kura kolektīva piedāvājumam , lūgumam sadarboties, piekrist. Apsveicu LNO, Liepiņu, mūs visus, lieliska, perfekta izvēle. Bravo!

Draugiem Facebook Twitter Google+