×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
6. jūnijs, 2012
Drukāt

LNO kora arodbiedrība neatceļ streiku

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Nacionālās operas (LNO) kora arodbiedrība pēc šodienas tikšanās ar LNO administrāciju streiku nav atcēlusi, savukārt LNO administrācija par operas kora arodbiedrības pieteiktā streika likumību ļaus lemt tiesai.

LNO kora arodbiedrība ir neapmierināta ar to, ka sarunās nepiedalās LNO direktors Andrejs Žagars, tādēļ tuvākajā laikā cer uz tikšanos ar viņu. Pēc tikšanās un sarunām ar Žagaru arodbiedrībai varētu būt lielāka skaidrība par streika rīkošanu.

Kā ziņots, operas kora arodbiedrība, paužot neapmierinātību par darba samaksu, noslogotību, nekorektiem darba līgumiem, paziņoja, ka 8.jūnijā plkst.19 rīkos streiku. Kora arodbiedrībai atbalstu pauda arī LNO Simfoniskā orķestra neatkarīgā mākslinieku arodbiedrība un LNO solistu arodbiedrība.

Savukārt LNO vērsusies Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā, lūdzot atzīt par nelikumīgu operas kora arodbiedrības streika pieteikumu. Tiesa LNO pieteikumu skatīs 15.jūnijā plkst.10.

Saskaņā ar Streika likuma 24.panta 3.daļu – streikot nedrīkst, līdz nav stājies spēkā tiesas spriedums.

LNO komunikāciju daļas vadītāja Katrīna Leiškalne skaidroja, lai risinātu konfliktu ar kora arodbiedrību, LNO bija spiesta vērsties tiesā ar prasību atzīt LNO kora arodbiedrības streiku par nelikumīgu, jo kora arodbiedrība pirms streika pieteikšanas nav vērsusies pie darba devēja ar iesniegumu, kā to paredz Darba strīda likums, un nav iepriekš rakstveidā formulējusi izvirzītās prasības. Pirms streika pieteikšanas kora arodbiedrības prasības būtu bijis jāizskata izlīgšanas komisijā vai, izmantojot samierināšanās metodi, – šķīrējtiesā.

LNO administrācija, uzņemoties atbildību par pārdotajām biļetēm uz Rīgas operas festivāla izrādēm, vēlas visiem LNO skatītājiem apliecināt, ka paredzētais festivāls notiks un operas sezonas noslēgums nav apdraudēts.

LNO kora arodbiedrība vēlas atjaunot kora māksliniekiem arodbiedrības biedriem darba slodzi – 40 stundu darba nedēļu – un darba algu noteikt pilnā apmērā atbilstoši kora mākslinieku kvalifikācijai un kora mākslinieciskajam sniegumam. Tāpat arodbiedrība vēlas pārtraukt kora mākslinieku arodbiedrības biedru diskriminējošo noteikumu piemērošanu, slēdzot nepamatotus terminētus darba līgumus, kā arī vēlas pārtraukt nepamatotu pārbaudes laika nosacījumu iekļaušanu terminētajos darba līgumos, kas atkārtoti tiek slēgti ar kora māksliniekiem arodbiedrības biedriem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+