×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
13. septembris, 2013
Drukāt

LNO noraida Jaunzemes-Grendes pārmetumus par it kā pazudušajiem 200 ielūgumiem

LETALETA

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (VL-TB/LNNK) kārtējo reizi izplata maldinošu informāciju, tā ministres ceturtdien paustos izteikumus par it kā pazudušajiem 200 ielūgumiem uz operas ēkas 150.jubilejas koncertiem komentē Latvijas Nacionālās operas (LNO) finanšu direktors Normunds Matutis.

 

Jau ziņots, ka saistībā ar neskaidro 200 ielūgumu likteni, Jaunzeme-Grende apņēmusies vērsties Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB).

LNO finanšu direktors uzsver, ka ielūgumi tiek piešķirti pēc precīzi sastādīta saraksta konkrētām personām, un nav iespējams, ka kādi no tiem varētu “pazust” vai nonākt citās rokās.

“Arī kultūras ministrei, tāpat kā citiem vadošajiem Kultūras ministrijas un citu ministriju vadošajiem darbiniekiem, uz operas izrādēm vienmēr tiek piešķirti ielūgumi. Turklāt vēlmi iegādāties biļetes par savu naudu kultūras ministre, pretēji daudziem citiem politiķiem, nekad nav izrādījusi. Ir dīvaini, ka tik lielas rūpes par operas jubilejas koncertu ielūgumiem izrāda tieši Jaunzeme-Grende, kuras darbības laikā šovasar izcēlās plaša mēroga skandāls par Dziesmu un deju svētku ielūgumu izdāļāšanu lielos apjomos, bet par to ministre nekādas bažas neizrādīja,” pauž Matulis.

LNO finanšu direktora rīcībā esošā informācija liecina, ka uz 5.septembra jubilejas koncertu tika izsniegti 147 ielūgumi, bet uz 6.septembra koncertu – 39, tātad kopā – 186, nevis 200.

Komentējot kultūras ministres apgalvojumus, ka bijušais LNO direktors Andrejs Žagars “200 dienas gadā neatrodas darbā”, LNO finanšu direktors iesaka ministrei rūpīgāk sekot līdzi viņas rīcībā esošajai informācijai.

Žagars 2013.kalendārajā gadā 42 dienas ir atradies komandējumos, savukārt 44 dienas pavadījis atvaļinājumā bez darba algas saglabāšanas, norāda Matulis. “LNO direktora komandējumus un atvaļinājumus vienmēr apstiprinājusi Kultūras ministrija, ko pierāda ministrijā pieejamā dokumentācija,” viņš piebilst.

“Jāatspēko arī nu jau par klasiku kļuvušais apgalvojums par operas atrašanos bankrota priekšā. LNO pastāvīgi katru mēnesi izpilda tai izvirzītos rezultatīvos rādītājus. Lielākajā daļā rezultatīvo rādītāju faktiskā izpilde jau kopš 2010.gada pārsniedz plānoto,” saka Matutis.

Pēdējos gados ievērojami auguši pašu ieņēmumi 2011.gadā – 2,07 miljoni latu, bet 2012.gadā – 2,28 miljoni latu, tai skaitā ienākumi no biļešu realizācijas – 2011.gadā 1,20 miljoni latu, bet 2012.gadā – 1,50 miljoni latu.

2012.gadu LNO noslēdza ar 126 125 latu lielu peļņu. Matulis prognozē, ka arī 2013.gadu LNO noslēgs ar peļņu.

“Kultūras ministrijai operas finanšu rādītāji ir labi zināmi, jo ik mēnesi pēc ministrijas pieprasījuma opera iesniedz atskaites par finanšu rādītājiem. Tāpēc jebkādus pārmetumus par finanšu necaurskatāmību vai maksātnespēju kategoriski noraidām,” uzsver LNO finanšu direktors.

Kā ziņots, Dombrovskis šodien paziņoja, ka pieprasīs kultūras ministres demisiju. Formālais gala lēmums tiks pieņemts pirmdien, 16.septembrī. Pirms tam par to tiks informēti koalīcijas partneri.

Ceturtdien Dombrovskis ministri bija izsaucis pie sevis, lai viņa sniegtu paskaidrojumus par savu rīcību saistībā ar izmaiņām LNO vadībā un tās līdzšinējā direktora Andreja Žagara atbrīvošanu no amata.

Pēdējais pacietības piliens ministrei saistībā ar Žagaru bijis LNO 150 gadu jubilejas svinības un izdalītie ielūgumi. Viņa klāstīja, ka saistībā ar jubilejas koncertiem neesot skaidrs aptuveni 200 ielūgumu liktenis – kam tie ir izdalīti. Ar iesniegumu par pazudušajiem ielūgumiem ministre arī plāno vērsties Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā. “Pārkāpumi ir no dienas dienā, tas krājas, krājas, krājas,” savu rīcību saistībā ar Žagara atbrīvošanu emocionāli skaidroja ministre.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+