×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
21. novembris, 2013
Drukāt

LNO pārtrauc sadarbību ar “Mīla uz trim apelsīniem” muzikālo vadītāju Tatarņikovu

Foto - LetaFoto - Leta

Jauniestudējuma muzikālais vadītājs Mihails Tatarņikovs piedalās preses konferencē, kurā informē par Pētera Čaikovska operas "Jevgeņijs Oņegins" iestudējumu Latvijas Nacionālajā operā.

Latvijas Nacionālā opera (LNO) ir pārtraukusi sadarbību ar Sergeja Prokofjeva operas izrādes “Mīla uz trim apelsīniem” muzikālo vadītāju Mihailu Tatarņikovu.

LNO pārstāve Inta Pēdiņa aģentūrai LETA stāstīja, ka Prokofjeva operas “Mīla uz trim apelsīniem” “sarežģītās specifikas dēļ” tās sagatavošanā ir bijusi nepieciešama pastāvīga muzikālā vadība. Izrādes muzikālā vadītāja aizņemtības un prombūtnes dēļ tas neesot ticis nodrošināts, tādēļ LNO ir mainījusi izrādes muzikālo vadītāju.

Jaunais iestudējuma muzikālais vadītājs būs Mārtiņš Ozoliņš, savukārt otrais diriģents – Atvars Lakstīgala. “Mīla uz trim apelsīniem” top Aleksandra Titela režijā, scenogrāfs un kostīmu mākslinieks ir Vladimirs Arefjevs.

Tatarņikovs bijis pārsteigts par šādu LNO vadītāja Zigmara Liepiņa lēmumu, vēsta portāls “Focus.lv”. Tatarņikovs pastāstījis, ka viņa honorārs LNO nav bijis liels, taču projekta dēļ viņš atteicies no citiem, izdevīgākiem, iestudējumiem. Diriģentam neesot aizvainojuma, atceroties sadarbību ar LNO, tomēr viņš piebilda, ka operu vidē šāda informācija izplatoties ātri un tas nenāks par labu LNO tēlam. Tatarņikovs izteicies, ka “Liepiņš nav nekas operu vidē”.

Tatarņikovs ir Sanktpēterburgas Mihaila teātra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents. Viņš ir studējis Sanktpēterburgas Konservatorijā, kur absolvējis vijoles spēles klasi pie profesora Iļjas Jofa un operas un simfoniskā orķestra diriģēšanas klasi pie Aleksandra Poļiščuka. Tatarņikovs iepriekš LNO iestudējis Pētera Čaikovska operu “Jevgeņijs Oņegins”.

“Mīla uz trim apelsīniem” apvieno komēdiju un traģēdiju, poēziju un grotesku, romantisku pasaku un filozofisku satīru. Iecere rakstīt operu “Mīla uz trim apelsīniem” Sergejam Prokofjevam radās 1918. gadā, veicot ceļu caur Sibīriju, Japānu un pāri Klusajam okeānam uz ASV. Operas sižets ir balstīts Karlo Goci tāda paša nosaukuma komēdijā – sirreālā stāstā par karaļdēlu, kuru līdz hipohondrijai novedusi salkana dzeja. Slimību var ārstēt ar smiekliem, bet galmā ne visi vēlas prinča izveseļošanos. Pasaules pirmizrādi opera piedzīvoja 1921.gadā Čikāgā. Latvijā “Mīla uz trim apelsīniem” līdz šim iestudēta vienu reizi – 1964. gadā.

LNO jauniestudējuma režisors Aleksandrs Titels informēja, ka šī opera ir par teātri, ko visbiežāk iestudē kā “teātri teātrī”. Titels atzina, ka gribējis iziet ārpus tradīcijas rāmjiem un nonācis pie kaut kā līdzīga ielas teātrim. Izrāde būšot stāsts par parastiem cilvēkiem, kas nonākuši ekstrēmos apstākļos. Stāsts aicinot nenokārt degunu. Titels atzīmēja, ka jau Puškins teicis, ka grūtsirdība ir nāves grēks. Ja kaut viens cilvēks uz šīs planētas ir spējīgs uz pašironiju, tātad pasaule nav bezcerīga un mums visiem ir vēl iespēja.

Lomās iejutīsies LNO solisti Romāns Poļisadovs, Krišjānis Norvelis, Viesturs Jansons, Raimonds Bramanis, Andris Lapiņš, Inga Šļubovska, Dana Bramane, Ilona Bagele, Irma Pavāre, Rihards Mačanovskis, Jānis Apeinis un citi, viessolisti Vasilijs Jefimovs, Garijs Agadžanjans, Fēlikss Kudrjavcevs un Anatolijs Sivko, tāpat šajā izrādē uz LNO skatuves debitēs Borisa un Ināras Teterevu atbalstītās LNO akadēmijas audzēkņi Rihards Millers un Mihails Čulpajevs. Liela nozīme operā un tās iestudējumā esot kora māksliniekiem, jo arī pats Sergejs Prokofjevs kora partiju atzinis par pašu galveno un arī grūtāko.

Operas “Mīla uz trim apelsīniem” pirmizrāde paredzēta 7.decembrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+