×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
21. novembris, 2013
Drukāt

LNO pašmāju režisori saņēmuši mazākus honorārus nekā ārzemju kolēģi

Foto - LetaFoto - Leta

Jaunlaulātie skvērā pie Latvijas Nacionālās operas.

Latvijas Nacionālajā operā (LNO) pašmāju režisori aizvadītajā sezonā saņēmuši daudzkārt mazākus honorārus nekā labāk atalgotie ārzemju kolēģi, šodien vēsta Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”.

LNO valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš atzīst, ka jābūt taupīgiem un tik lielus honorārus kā līdz šim māksliniekiem no ārzemēm maksāt vairs nevarēs. Viņš gan arī skaidro, ka norobežošanās no ārzemju māksliniekiem negatīvi ietekmētu operas iestudējumu māksliniecisko kvalitāti.

Kā vēsta “Panorāma”, 2013. gadā pašmāju un ārzemju režisoru vidējais honorārs LNO atšķīries pat vairāk nekā trīs reizes. Ārzemju režisoriem vidēji maksāti 22 000 latu, bet pašmāju režisoriem – 6500 latu. Raidījuma aptaujātie eksperti skaidro, ka opera ir starptautiska māksla, tajā jau sen valda brīvais tirgus, citviet kā režisori, tā solisti un diriģenti saņemot daudz lielāku atalgojumu.

Liepiņš sola turpmāk publiskot visiem operas māksliniekiem izmaksāto honorāru. Viņš uzsver, ka katrs projekts, režisors un solists jāvērtē atsevišķi. Liepiņš pieļauj, ka par kādu mākslas darbu varbūt būs jāmaksā liela nauda, jo tas būs nepieciešams, lai uzturētu operas prestižu. Reizi pa reizei LNO to varēs atļauties par saprātīgu cenu.

Viņš arī skaidro, ka, mēģinot veidot operas repertuāru tikai ar vietējiem spēkiem, tas noplicinātos.

Saskaņā ar statistiku operu Latvijā apmeklē tikai 10% valsts iedzīvotāju. Eksperti skaidro, ka šāda situācija novērojama visās valstīs. Latvijā opera ir iecienīta un izrāžu apmeklējums pārsniedz pat 90%, vēsta “Panorāma”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+