Kultūra
Teātris un kino

LNO repertuārā atgriežas Džakomo Pučīni opera “Bohēma”0

Publicitātes foto

17. janvārī Latvijas Nacionālās operas repertuārā atgriežas Džakomo Pučīni operas “Bohēma” iestudējums.

Pie diriģenta pults stāsies spāņu maestro Pedro Halfters, Seviljas Teatro de la Maestranza mākslinieciskais vadītājs. Viņš diriģējis tādās ievērojamās koncertzālēs un opernamos kā Vīnes Musikverein, Berlīnes filharmonija un koncertu nams, Berlīnes Valsts opera, Bavārijas Valsts opera, Karalienes Elizabetes zāle Londonā, Théâtre du Chatelet Parīzē, Teatro Real Madridē, Pekinas Nacionālais skatuves mākslu centrs un citos. Pedro Halfters ir arī starptautisku ievērību guvis komponists

Rūdolfa lomā debitēs Raimonds Bramanis, bet Mizeti pirmo reizi interpretēs jaunā, talantīgā dziedātāja Marlēna Keine, kuru klausītāji jau paguvuši iemīļot skaistās operetes lomās.

“Bohēma” tiek uzskatīta par vienu no Džakomo Pučīni (1858-1924) labākajiem sacerējumiem un par vienu no visu laiku romantiskākajām operām.

“Bohēmas” varoņi ir tipiski 19. gadsimta nogales parīzieši: dzejnieks Rūdolfs, mūziķis Šonārs, filozofs Kolēns un mākslinieks Marsels. Draugu nabadzīgajā, bet jauneklīgi nebēdnīgajā ikdienā ienāk zīda izšuvēja Mimī. Taču meitenes liktenis jau izšķirts – pat Rūdolfa mīlestība nespēj viņu glābt…

“Bohēmas” pirmizrāde notika 1896. gada 1. februārī Turīnā Teatro Regia. Jau pēc četriem gadiem, 1900. gada 29. decembrī, “Bohēmu” pirmo reizi spēlēja Rīgas Pilsētas teātrī, tagadējā Latvijas Nacionālās operas ēkā. Vēlāk to Rīgā iestudēja vēl vairākas reizes.

Mimī tēlā iejutusies Inese Galante, Inga Kalna, Kristīne Opolais, Maija Kovaļevska, Marina Rebeka, Rūdolfa lomu intepretējis Aleksandrs Antoņenko.

17. janvāra “Bohēmas” izrādi tiešraidē varēs klausīties Latvijas Radio 3 Klasika.

LA.lv