×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
4. novembris, 2013
Drukāt

LNO Simfoniskā orķestra arodbiedrība cer uz dialogu ar jauno valdes priekšsēdētāju

Foto - LetaFoto - Leta

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris uzstājas 18.Starptautiskā Baltijas baleta festivāla atklāšanā Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā.

Latvijas Nacionālās operas (LNO) Simfoniskā orķestra mākslinieku arodbiedrības valdes priekšsēdētājs Aldis Grunde pauda cerību, ka arodbiedrībām ar jauno LNO valdes priekšsēdētāju Zigmaru Liepiņu izveidosies veiksmīga sadarbība.

“Galvenais, lai mēs varam sarunāties,” izteicās Grunde. Pēdējos trīs gados sarunas ar operas direktoru neesot notikušas, tādēļ tas ir galvenais, ko arodbiedrība vēlētos sagaidīt. Viņš uzsvēra, ka vērtēs Liepiņu pēc padarītajiem darbiem, tāpēc pašlaik savu vērtējumu sniegt atturējās. “Sliktākais jau ir bijis, tādēļ domāju, ka noteikti būs labāk,” pauda Grunde. Viņš izteica gandarījumu par to, ka vispār ir apstiprināts trešais valdes loceklis un opera varēs sākt strādāt pilnā sastāvā.

Grunde piekrita Liepiņa galvenajai prioritātei – atjaunot mūziku kā prioritāti operā. Viņš uzsvēra, – ja operas vadītājs ir režisors, nevis mākslinieciskais vadītājs, kā tas bija līdz šim, tad režija izvirzās pirmajā vietā, jo režisors grib atstāt savas pēdas. “Opera tomēr pamatā ir mūzika, un tai vajadzētu noteikt visu pārējo,” atzina Grunde.

Jautāts par jauna koplīguma noslēgšanu starp arodbiedrībām un operu, Grunde atbildēja, ka no šāda procesa nebūtu jābaidās. Viņš atzīmēja koplīguma nozīmi diskusijā par kopēju redzējumu nākotnē. “Grūti noslēgt koplīgumu, kas būtu sliktāks par iepriekšējo,” Grunde piebilda. Viņš uzsvēra, ka esošais koplīgums ir morāli un juridiski novecojis.

LNO jaunais valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš, atbildot uz jautājumu par sadarbību ar arodbiedrībām, šodien preses konferencē Kultūras ministrijā uzsvēra jauna koplīguma vajadzību, tomēr cita veida sadarbību ar LNO arodbiedrībām neminēja.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+