foto – publicitātes

LNO uzaicina Maskavas Lielo teātri viesizrādēs uz Rīgu 0

Latvijas Nacionālās operas (LNO) vadītājs Andrejs Žagars uzaicinājis Maskavas Lielo teātri nākamgad ar viesizrādēm apmeklēt Rīgu.

Reklāma
Reklāma
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas

Atklājot LNO viesizrāžu sēriju Maskavā, Žagars un Maskavas Lielā teātra ģenerāldirektors Anatolijs Iksanovs sniedza kopīgu preses konferenci, kurā Žagars uzaicināja Maskavas kolēģus nākamgad paviesoties Rīgā.

“2014. gadā Latvijas galvaspilsēta kļūst par Eiropas kultūras galvaspilsētu. Būtu liela laime šo svinību ietvaros Rīgā redzēt Lielo teātri,” sacīja Žagars.

CITI ŠOBRĪD LASA

Iksanovs pieņēma ielūgumu, vienlaikus norādot, ka Maskavas Lielo teātri un Latvijas Nacionālo operu saista ilggadēja sadarbība un draudzīgas attiecības, kas pēdējos desmit gados kļuvušas krietni aktīvākas.

Kā jau LETA ziņoja, LNO no 7. februāra līdz 10. februārim viesojas Maskavā, lai Lielajā teātrī četrus vakarus pēc kārtas izrādītu Pētera Čaikovska operu “Jevgeņijs Oņegins” un Gaetāno Doniceti operu “Lucia di Lammermoor”.

Kā aģentūru LETA informēja LNO sabiedrisko attiecību vadītāja Ieviņa Ancena, savstarpēji rīkotās viesizrādes kļuvušas par gaidītu kultūras notikumu gan Rīgā, gan Maskavā, jo abus teātrus vieno radoši meklējumi un augsta līmeņa profesionalitāte.

“Esam gandarīti atkal tikties ar Maskavas Lielā teātra zinošo publiku un lepojamies atrasties tādu prestižu sadarbības partneru kompānijā kā Ņujorkas “Metropolitan”, Milānas “La Scala”, Londonas “Covent Garden” un citiem,” pauda LNO direktors un abu iestudējumu režisors Andrejs Žagars.

Par to, ka Maskavā LNO viesizrādes tiek īpaši gaidītas, liecina arī fakts, ka kopš 2011. gada, kad pabeigta teātra rekonstrukcija, LNO būs tikai otrais viesteātris, kas tiks uzņemts atjaunotajā ēkā, jo pagaidām uz vēsturiskās skatuves viesojusies vien Milānas “La Scala”.

1776. gada 28. martā dibinātais teātris, sākotnēji kā privāts izrāžu, maskarāžu un citādu svētku nams, savas pastāvēšanas vēsturē ir daudzkārt nodedzis. Ēka, kāda tā daļēji nonākusi līdz mūsu dienām, pēc arhitekta Alberta Kavosa projekta uzbūvēta 1856. gadā. Vērienīgie restaurācijas darbi tika sākti 2005. gadā un ilga sešus gadus.

Reklāma
Reklāma

Maskavas Lielā teātra apmeklētāju vērtējumam LNO piedāvās divus iestudējumus. Opera “Jevgeņijs Oņegins” būs skatāma uz vēsturiskās skatuves, Tatjanas lomu tajā interpretēs lieliskā latviešu dziedātāja Kristīne Opolais, kura Maskavā ieradīsies pēc debijas Ņujorkas “Metropolitan” operā. Viņas skatuves partneris būs baritons Jānis Apeinis, kurš ar Oņegina lomas traktējumu pārliecinājis skatītājus gan Rīgā, gan Sanktpēterburgas Mihaila teātra jauniestudējumā. Pie diriģenta pults būs LNO galvenais diriģents, daudzpusīgais Modests Pitrens.

Operas iestudējums “Lucia di Lammermoor” tiks izrādīts Jaunajā zālē. Titullomā piedalīsies spožais soprāns Sonora Vaice, kura šai lomai piešķīrusi īsti dziļu dramatismu un spilgtu tēlu. Edgardo lomā būs turku tenors Murats Karahans, kurš nu jau uzsācis daudzsološu Eiropas karjeru. Operu diriģēs maestro Aleksandrs Viļumanis, kas vairākkārt viesojies Maskavas Lielajā teātrī.

Viesizrāžu apmaiņa ir nozīmīgākais kultūras projekts, kas vieno Latviju un Krieviju. Viesizrādes tiek īstenotas, balstoties uz abu valstu savstarpēji noslēgto līgumu. 2003. gadā, kad LNO Maskavā viesojās pirmoreiz, Lielā teātra skatītājiem tika piedāvāta Georga Frīdriha Hendeļa “Alčīna” un Džuzepes Verdi “Aīda”, savukārt 2007. gadā – Žorža Bizē “Karmena” un Dmitrija Šostakoviča “Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta”.