×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
1. marts, 2013
Drukāt

LNO valdes sastāvā būs trīs valdes locekļi

foto - Letafoto - Leta

Saeimas deputātu šodien trešajā, galīgajā, lasījumā apstiprinātās izmaiņas Latvijas Nacionālās operas likumā nosaka, ka Latvijas Nacionālās operas (LNO) valdes sastāvā būs trīs valdes locekļi. Pašlaik likumā teikts, ka LNO darbu vada direktors.

Operas valdes locekļus atklātā konkursā amatā uz trim gadiem iecels un no amata atbrīvos kultūras ministrs. LNO valdes darbu vadīs valdes priekšsēdētājs, kuru no valdes locekļu vidus iecels kultūras ministrs.

LNO kapitāldaļu turētāja būs Kultūras ministrija (KM) ministra personā.

Valdes priekšsēdētāja kompetencē būs īstenot māksliniecisko un kultūrizglītojošo darbību, nodrošināt līdzsvarotu operas un baleta žanra attīstību, kā arī plānot perspektīvo un sezonas repertuāru, informēja Kultūras ministrijā.

Attiecīgi pārējās LNO funkcijas ir uzticētas valdei kopumā, tostarp organizēt LNO darbībai nepieciešamo tehnisko un tehnoloģisko nodrošinājumu, kā arī apsaimniekot īpašumā, valdījumā un lietošanā esošo mantu, LNO administratīvās darbības organizēšana, tostarp cilvēkresursu un dokumentu pārvaldīšana, statistisko datu apkopošana un analīze, kā arī citu darbību veikšana atbilstoši LNO mērķiem.

Likumā noteikti arī vairāki kritēriji, kuriem būs jāatbilst valdes loceklim, kā arī būs minēta valdes locekļu kompetence. Par Nacionālās operas valdes locekli varēs būt persona, kura ieguvusi augstāko akadēmisko vai profesionālo izglītību (izņemot pirmā līmeņa profesionālo izglītību). Šim cilvēkam būs jābūt piecu gadu darba pieredzei vadošā amatā valsts vai pašvaldības iestādē vai vidējā vai lielā kapitālsabiedrībā. Likumā noteikti arī citi nepieciešamie kritēriji.

Valdes locekļiem būs jānodrošina, lai Nacionālās operas finanšu līdzekļi, tostarp LNO piešķirtie valsts budžeta līdzekļi, tiktu izlietoti, bet Nacionālās operas manta izmantota likumīgi, ekonomiski un mērķtiecīgi.

Institūcijas valde arī noteiks Nacionālās operas struktūru, amatu sarakstu un darbinieku atalgojumu, ievērojot likuma nosacījumus. Tā arī pieņems darbā un atlaidīs no darba Nacionālās operas darbiniekus, kā arī noteiks to kompetenci un atbildību.

Tāpat valdei būs jāizstrādā Nacionālās operas darbības un attīstības stratēģijas projekts pieciem gadiem, gadskārtējā darbības plāna projekts un ikgadējā budžeta projekts.

Tiks likvidēta LNO Konsultatīvā padome.

Pārejas noteikumos noteikts, ka KM ne vēlāk kā 2013. gada 30. jūnijā izsludinās atklātu konkursu uz Nacionālās operas valdes locekļu amatiem un valde tiks iecelta līdz 31. decembrim.

Grozījumi likumā stāsies spēkā 1. martā.

Izmaiņas sākotnēji rosināja nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) pārstāvji, taču pēc tam savus ierosinājumus iesniedza arī citas ieinteresētās puses, tostarp operas pārstāvji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+