×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
13. augusts, 2015
Drukāt

LNOB sola piecus jaunus iestudējumus, arī atjaunoto “Putnu operu”

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB) jauno sezonu sāks 4. septembrī ar galā koncertu, ieviešot arī jaunu logo, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja LNOB valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš.

Iespējami parādīsim, kas mums ir, šoreiz tāds ir koncerta princips,” paskaidroja Liepiņš, paužot, ka koncertā piedalīsies arī solisti Marina Rebeka un Valdis Jansons.

Sezonā plānoti pieci jauniestudējumi.

18. septembrī tiks rādīta atjaunotā “Putnu opera”. Liepiņš norādīja, ka izaugusi jau jauna paaudze, kura nav iepazinusies ar Jāņa Lūsēna krāšņo operu.

22. oktobrī uz skatuves nonāks trīscēlienu balets “Bolero” ar Morisa Ravela mūziku.

Īsi pirms jaunā gada notiks pirmizrāde Johana Štrausa operetei “Sikspārnis”.

“Ir plāns vienreiz tomēr realizēt arī opereti operā, tas ir agrāk darīts un tur nav nekāda pārsteiguma,” sacīja Liepiņš.

Tad plānots Džuzepes Verdi operas “Makbets”, kuru iestudēs Viesturs Meikšāns, uzvedums (scenogrāfs Reinis Suhanovs).

“Es periodā, kamēr esmu operā, cenšos ieaicināt iespējami daudz jaunos režisorus, nevis tikai intensīvi meklēt, teiksim, ārzemju superstārus, kuri maksā mežonīgu naudu, bet ne vienmēr ir garantēts, ka būs labs rezultāts,” uzsvēra LNOB vadītājs.

Pirmoreiz plānots projekts “Mazā burvju flauta”, kas būs domāta maziem bērniem.

Nākamajā sezonā plānots arī Nikolaja Rimska-Korsakova un Aleksandra Glazunova balets “Šeherezāde” un viņas stāsti, kā arī Ērikam Ešenvaldam top jauna opera, kuras pagaidu nosaukums ir “Iemūrētie”. Tās pirmizrāde plānota maija sākumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+