Kultūra
Mūzika

LNSO aicina uz Lielajai mūzikas balvai nominētu izrādi pusaudžiem0

Jāņa Porieša foto

Svētdien, 25. martā, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO), atbildot uz skatītāju pieprasījumu, aicina uz vienu no labākajiem aizvadītā gada jauniestudējumiem bērniem – Lielajai mūzikas balvai 2017 nominēto Jāņa Šipkēvica muzikālo izrādi “Zenīts”, LA.lv uzzināja LNSO.

Tā veidota kā paša Jāņa un viņa kādreizējā klasesbiedra, dzejnieka Marta Pujāta emocionāls vēstījums par skolas gados pieredzēto. Divi dziedoši zēni izrāda skatītājam Rīgas Doma kora skolas klasestelpas, gaiteņus un liftus, raksta muzikālos diktātus un spēlē “Supermario”, sapņo par jaunām botām un princesi Deiziju. Šajā dziesmu izrādē caur Jāņa Šipkēvica mūziku un Marta Pujāta dzejoļiem tiek uzburta 90. gadu pirmās puses gaisotne, atdzīvojas ikviena pieaugušā skolasgadu atmiņas un eksponējas ikvienam skolasbērnam labi pazīstamie kontrasti starp skaļu sadzīvi un klusu ilgošanos.

Jānis Šipkēvics saka: “Tas ir savdabīgs psiholoģisks seanss, kurā ar dažādu žanru kompozīcijām tiek atjaunotas saites ar skolas laika maģisko pasauli. Muzikāli cikls ir tāds, kuru savam iztēles orķestrim it kā būtu uzrakstījis bērns. Ar vēlmi izprast apkārt notiekošo un piešķirt tam kādu rotaļīgu, eksistenciālu, smieklīgu, aizkustinošu, pārpasaulīgu un puiciski ikdienišķu jēgu.”
Komponists šo dziesmu ciklu radīja 2017. gada vasarā speciāli LNSO vasaras festivālam “LNSO vasarnīca”.

Ar VKKF mērķprogrammas “Latvijas skolas somas satura radīšana” atbalstu “Zenīts” visu šo gadu turpinās ceļojumu pa Latvijas skolām.

LA.lv