Kultūra
Mūzika

LNSO dodas uz festivāliem Francijā un Šveicē 0


Spožo un virtuozo uvertīru no Mihaila Gļinkas operas “Ruslans un Ludmila” LNSO
mūziķi iedzīvināja precīzi un krāšņi.
Spožo un virtuozo uvertīru no Mihaila Gļinkas operas “Ruslans un Ludmila” LNSO mūziķi iedzīvināja precīzi un krāšņi.
Foto – LETA

Vēstot par Latvijas valsts simtgadi, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) augustā dosies uz Franciju, kur pirmo reizi uzstāsies Rokdanteronas starptautiskajā klaviermūzikas festivālā, un Šveici, kur sniegs koncertu festivālā “Tanē muzikālās variācijas”, LA.lv uzzināja LNSO.

LNSO dalība šajos festivālos norisinās Latvijas valsts simtgades starptautiskās kultūras programmas ietvaros. Visu koncertu programmās klausītāji varēs uzzināt par Latvijas valsts simtgadi.

Rokdanteronas starptautiskais klaviermūzikas festivāls ir viens no lielākajiem vasaras festivāliem Eiropā, to dēvē par “klaviermūzikas Meku”. Festivāls dibināts 1981. gadā, tā mākslinieciskais vadītājs un idejas autors ir mūziķis un koncertproducents Renē Martēns. Festivāls ilgst mēnesi, tajā koncertē solopianisti, kameransambļi, kamerorķestri un simfoniskie orķestri. Līdzās klavierēm festivālā skan arī citi taustiņinstrumenti: klavesīns, ērģeles, āmuriņklavieres, klavihords. Festivāla galvenā koncertvieta ir speciāli būvēta estrāde, kas atrodas Floransas pils parkā un kurā ir 2020 sēdvietu.

Šajā festivālā LNSO atskaņos Zoltāna Kodāja “Galāntas ciema dejas” un Antonīna Dvoržāka Astoto simfoniju, kopā ar ugunīgo bulgāru pianisti Plamenu Mangovu atskaņos Edvarda Grīga Klavierkoncertu, savukārt koncerta ievadā, Latvijas valsts simtgadi godinot, Tanē iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja dzirdēt Emīla Dārziņa “Melanholisko valsi”.

Tanē festivālā līdztekus LNSO šogad piedalās “dzejisko pirkstu virtuozs” skotu pianists Bendžamins Grovenors, vijolnieks Reno Kapisons duetā ar Hatiju Buniatišvili un kā atskaņojuma vadītājs ar Bāzeles kamerorķestri, burvīgās māsas stīginstrumentālistes Žilī un Kamila Bertolē, Ženēvas kamerorķestris un citi.

LA.lv