×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
2. februāris, 2017
Drukāt

LNSO koncertu Nantē raidīs prestižā Arte.tv

Jāņa Porieša fotoJāņa Porieša foto

Svētdien, 5. februārī, plkst. 17.30 Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) Francijas turnejas laikā sniegs koncertu Nantes Kongresu centra Lielajā zālē, informē LNSO sabiedrisko attiecību vadītāja Dagnija Dižbite-Svarinska.

Šī LNSO uzstāšanās būs festivāla “Trakās dienas” noslēguma koncerts, un to jau tradicionāli tiešsaistē rādīs populārais Vācijas-Francijas televīzijas kanāls ARTE. Līdz ar Andra Pogas vadīto LNSO koncertā kā solists piedalīsies argentīniešu pianists Nelsons Gerners, savukārt Sensānsa “Introdukcijā un kaprīzajā rondo” solo spēlēs krievu vijolniece Aleksandra Konunova. Sadarbībā ar kori “Latvija” LNSO atskaņos Borodina “Polovciešu dejas” un Orfa kantātes “Carmina burana” Ievadkori. 5. februāra koncertu vēl nedēļu pēc tiešraides varēs skatīties interneta vietnē arte.tv.

Pirmos koncertus Francijas pilsētas Nantes festivālā “Trakās dienas” (La Folle Journée), LNSO sniedza 1. februārī. Festivāls notiek 23. reizi, un šā gada tēma ir deja jeb “cilvēks un ritms”. Šajā festivālā piecu dienu laikā notiek aptuveni 350 koncertu, un LNSO Andra Pogas un Māra Sirmā vadībā piedalās deviņos koncertos ar septiņām dažādām programmām.

Pirms dalības Nantes festivālā “Trakās dienas” LNSO ar lieliskiem panākumiem sniedza koncertus Eksanprovansas Lielajā teātrī un Mecas “Arsenālā”, kā arī vairākās Nantes apkaimes pilsētās.

LNSO Francijas turneja iekļauta Latvijas simtgades svinību starptautiskajā programmā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+