×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
14. oktobris, 2013
Drukāt

LNSO mūziķi par māksliniecisko vadītāju ievēlējuši Andri Pogu

Foto - LetaFoto - Leta

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra diriģents Andris Poga uzstājas "Lielās mūzikas balvas 2012" apbalvošanas ceremonijā Latvijas Nacionālajā operā.

Par jauno Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) māksliniecisko vadītāju izvēlēts jaunais latviešu diriģents Andris Poga, aģentūrai BNS pavēstīja LNSO sabiedrisko attiecību pārstāve Sandra Lāce.

LNSO mūziķu balsojumā Poga saņēmis 76% balsu. Kopumā balsojumā piedalījušies 93 orķestra mūziķi.

Lāce informēja, ka Orķestra valdes locekle Indra Lukina sazināsies ar Pogu un informēs viņu par balsojuma rezultātiem, kā arī izdiskutēs iespējama darba līguma nosacījumus. Pēc Lāces teiktā, sarunas ar Pogu varētu sākties jau notiks nākamnedēļ.

Jau vēstīts, ka septembra sākumā Latvijas Nacionālās operas (LNO) toreizējais vadītājs Andrejs Žagars paziņoja, ka viņš Pogu uzaicinājis kļūt par LNO galveno diriģentu no nākamās sezonas un Poga jau ir devis piekrišanu. Rakstveida līgums gan vēl neesot noslēgts.

Aģentūrai BNS Poga iepriekš pastāstīja, ka “piedāvājumu sarunu līmenī no Andreja Žagara saņēmu jau diezgan sen, vairāk nekā pirms gada, LNSO pārrunas ir krietni nesenākā pagātnē. Fakts, ka sarunas notiek ar vairākiem kolektīviem vienlaikus jau nav nekas neparasts arī starptautiskā apritē, to konkretizē tikai parakstīts līgums”.

LNSO bez galvenā diriģenta ir kopš pērnā gada decembra beigām, kad orķestri pameta tā līdzšinējais mākslinieciskais vadītājs Karels Marks Šišons.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+