×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
5. februāris, 2013
Drukāt

LNSO parakstījis līgumu ar Šišonu par triju koncertu diriģēšanu Rīgā

foto - Letafoto - Leta

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) ir parakstījis līgumu ar Karelu Marku Šišonu par triju koncertu diriģēšanu Rīgā šajā koncertsezonā, pavēstīja orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Sondra Lāce.

Pagājušajā nedēļā noslēgtais līgums paredz, ka Šišons diriģēs koncertus “Šimkus & Šišons” 22. un 23. februārī un sezonas noslēguma koncertu 17. maijā, kā jau tas iepriekš tika plānots.

Iepriekš bija paredzēts, ka Šišons diriģēs arī koncertu “Varoņa dzīve” 22. martā, tomēr to viņš nediriģēs. Šā koncerta vadīšanu iecerēts uzticēt spāņu izcelsmes diriģentam Dāvidam Himenesam Karrerasam (David Gimenez Carreras).

“Mēs ļoti priecājamies, ka spējām vienoties ar Maestro Šišonu par nosacījumiem, lai vismaz divas no plānotajām trim koncertprogrammām varētu tikt atskaņotas viņa vadībā. Koncerti jau pašlaik ir gandrīz izpārdoti, tādēļ ar lielu nepacietību gaidām Maestro ierašanos Rīgā jau pavisam drīz. Šišonu Rīgas klausītāji vienmēr ir uzņēmuši ar lielu atsaucību un mīlestību, tādēļ mēs ceram, ka tas nākotnē mudinās Maestro atgriezties Rīgā vēl un vēl,” norādīja LNSO valdes locekle Ilze Paidere-Staķe.

Šišons pagājušā gada nogalē paziņoja, ka 1. janvārī pamet galvenā diriģenta un mākslinieciskā vadītāja darbu LNSO. Iemesli ir mazais finansējums orķestrim un Kultūras ministrijas doto solījumu nepildīšana. Šišons arī paziņojumā presei norādīja, ka tā dēļ ir zaudējis lielākās daļas LNSO mūziķu atbalstu, kas nepieciešams, lai sasniegtu mākslinieciskos mērķus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+