×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
26. februāris, 2015
Drukāt

LNSO pavasarī piedāvās divu jaunu latviešu simfoniju pirmatskaņojumus

Foto - LetaFoto - Leta

Sitaminstrumentālists un komponists Rihards Zaļupe.

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) pavasarī klausītājiem piedāvās divu latviešu simfoniju pirmatskaņojumus, kā arī dosies koncertēt uz Parīzi, aģentūrai BNS pavēstīja LNSO sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Kutuzova.

20.martā Lielajā ģildē izskanēs Riharda Zaļupes vēsturiskā simfonija “Namejs”, diriģents – Guntis Kuzma.

“Namejs” ir etnogrāfiska apcere par garaspēku un vērtībām, kas atklājas draudu brīžos un virza tautas likteņgaitas līdz pat šai dienai. Programmatiskā skaņdarba iedvesmas avots ir Laimoņa Pura romāns “Degošais pilskalns”.

Bet 3.aprīlī, Lielajā Piektdienā, LNSO un Valsts akadēmiskais koris “Latvija”, kā arī solisti Jolanta Strikaite (soprāns) un Gints Pabērzs (saksofons) izdzīvos Kārļa Lāča vīziju par Kristus ciešanām viņa pirmajā simfonijā “Krusta ceļš”. Diriģents būs Māris Sirmais.

“Krusta ceļš kā ilustratīvs Kristus dots piemērs – metafora, kurai lemts palikt baznīcas sienās. Kāpēc Cilvēkam vajag Pestītāju? Vai tāpēc, lai pārliktu atbildību no sevis uz kādu, kas, cerams, atnāks kā Glābējs? Cik daudz ir to vientuļo vilku, kas ar rētās saplosītu miesu apstāsies un sadzirdēs dvēseles balsi? Cik būs pārmainītu cilvēku? Vai es esmu Dievam tuvu vai viņam mani vēl jāsasauc? (Krusta ceļš ir mans jautājumu ceļš. Arī tavs.),” par darbu sacījis Lācis.

Koncerta pirmajā daļā izskanēs šā gada jubilāra Arvo Perta (1935) Pirmā simfonija un monumentālais “Credo” ar Johana Sebastiana Baha Domažora prelūdijas populārajām skaņām. Koncerts “LNSO un Kārlis Lācis” notiks arī Vidzemes koncertzālē “Cēsis” 4.aprīlī.

Savukārt 18.maijā Parīzē, Elizejas lauku teātrī, LNSO, koris “Latvija”, solisti Maija Kovaļevska, Oļesja Petrova, Džordžo Berudži un Egils Siliņš atskaņos Džuzepes Verdi Rekviēmu. Pie diriģenta pults būs Andris Poga. Koncerts iekļauts Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras pasākumu programmā. 15.maijā šī programma tiks atskaņota Vidzemes koncertzālē “Cēsis”.

Šosezon plānoti vēl arī citi LNSO koncerti. Amerikāņu mūzikls, meksikāņu ritmi un Sanda Šteinberga vijoles solo 6.martā klausītājus vedīs “Ceļojumā uz Ameriku”. 13.martā gaidāms krāšņs “Krievu mūzikas pērļu” cikla koncerts ar Dmitrija Šostakoviča 13.simfonijas “Бабий яр” un Sergeja Rahmaņinova kora simfonijas “Zvani” atskaņojumiem. Sezonas noslēguma koncertā 29.maijā skanēs Viļņa Šmīdberga jaundarba “Jūras raksti” pirmatskaņojums. Dienu pirms tam, 28. maijā, sezonas noslēguma programma tiks atskaņota Rēzeknē, Latgales vēstniecībā “Gors”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+