×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
19. septembris, 2016
Drukāt

LNT: “airBaltic” lidmašīnas detaļas garantijas laiks bijis tikai pusē (1)

Aculiecienieces foto no facebook.com/ieva.gobaAculiecienieces foto no facebook.com/ieva.goba

Garantijas laiks tapai, kura pagaidām neskaidru iemeslu dēļ sestdien lūzusi “airBaltic” lidmašīnas šasijas izlaišanas mehānismā, liekot veikt ārkārtas nosēšanos, bijis vēl tikai pusē, pirmdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas Sešos”.

Tomēr incidentu varēja izraisīt vēl arī citi apstākļi, pauž eksperti.

Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs pirmdien pabeidzis lidaparāta apskati un izņēmis bojātās daļas tālākai ekspertīzei. Skrūve tiks sūtīta uz metalurģisko pārbaudi Nīderlandē, lai noskaidrotu, piemēram, vai vainojams nekvalitatīvs materiāls.

“Priekšējās šasijas mehānismā ir salūzusi viena skrūve, ļoti maza skrūve, aptuveni piecus centimetrus gara, kas nobloķēja šasijas ievilkšanu un izlaišanu. Viņa to nobloķēja. Tur, kur šī skrūve tika stiprināta pie mehānisma, tur arī ir dažādas deformācijas, un nav īsti skaidrs, vai deformācijas notika, kad skrūve salūza, vai arī tur jau bija kaut kas ar skrūvi, kaut kā kustējās un deformēja pārējās detaļas,” stāstīja Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroja eksperts Visvaldis Trūbs.

Latvijas izmeklētāji vainu meklējuši kopā ar “airBaltic” un lidmašīnas ražotāja “Bombardier” tehniķiem.

Incidents notika ar “Bombardier Q400” modeļa lidmašīnu, un kopumā “airBaltic” flotē tādas ir 12. Pēc avārijas situācijas tām visām ir veiktas šasiju tehniskās pārbaudes. “airBaltic” trīs lidaparātiem pēdējā mēneša laikā esot bijušas vēl arī problēmas ar dzinējiem, kad nosēšanos nācies veikt tikai ar vienu darbojošos no diviem dzinējiem, vēstīja raidījums.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tad jau jāatsakās no šīm lidmašīnam ja tās tik bieži lūst. Kaut no krieviem jāpērk kam lidmašīnas ir labākas.

Draugiem Facebook Twitter Google+