Ekonomika
Nauda

LNT: Apdraudēta valsts rīkotās čeku loterijas norise1

Foto: LETA

Valdība nesen bez diskusijām atbalstīja čeku spēles likumprojektu, kas paredz no nākamā gada jūlija sākt pirkuma čeku, kvīšu un biļešu izlozi, lai ik nedēļu noskaidrotu desmit 200 eiro laimesta saņēmējus, bet reizi mēnesī – 3000 eiro laimētāju. Tomēr likumprojekta gaitas Saeimas gaiteņos nav tik spīdošas, izpētījis LNT.

Saeimas deputāti asi kritizēja Valsts ieņēmumu dienesta un Finanšu ministrijas izstrādāto čeku loterijas projektu. Nemotivējošs, neskaidrs un noteikti ir jāpārstrādā.

Visasāk reaģējis čeku loterijas iniciators deputāts Imants Parādnieks, kurš uzskata, ka projekts, kam jāmotivē maksāt nodokļus, izstrādāts pavirši – esot pārāk mazas laimestu summas, arī neskaidri ieguvumi. Tāpat, iespējams, paredzēta pārāk sarežģīta čeku reģistrēšana.

Deputāts iepriekš izpētījis vairāku valstu pieredzi un uzskata, ka šo loteriju noteikti jārīko valstij piederošajam “Latvijas Loto” nevis VID, kas tērētu laiku iepirkumiem informācijas tehnoloģiju kompāniju izvēlei, kas varētu nodrošināt tehniskos risinājumus.

Saistītie raksti
LA.lv