×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
5. februāris, 2016
Drukāt

LNT: diskusiju par Valsts prezidenta personīgo ārstu varētu sākt pēc Vējoņa izveseļošanās (11)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Diskusiju par valsts nodrošinātu ārstu, kas rūpētos par Valsts prezidenta veselību, vēlas rosināt Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Kardioloģijas centra vadītājs Andrejs Ērglis.

Patlaban nav īstais brīdis, lai sāktu diskusijas par Valsts prezidenta personīgā ārsta vietas izveidi, taču to varētu darīt pēc prezidenta Raimonda Vējoņa izveseļošanās. Šādu viedokli raidījumam “LNT Ziņas” pauda Valsts prezidenta kancelejas Preses dienesta vadītājs Oskars Volfs.

“Šajā laikā, kamēr notiek Valsts prezidenta atveseļošanās, par šo jautājumu nevajadzētu diskutēt, bet, kad ārstēšanās process būs noslēdzies, tad par to var sākt runāt, protams, izvērtējot šī ārstniecības procesa gaitu un ņemot vērā rezultātus,” sprieda Volfs.

Pēc neatkarības atgūšanas, atjaunojot Valsts prezidenta institūtu, šāda štata vieta kancelejā bijusi. Personīgais ārsts bijis Gunta Ulmaņa laikā. Taču tas vairs nav bijis Ulmaņa pēcteču Vairas Vīķes-Freibergas, Valda Zatlera un Andra Bērziņa kancelejās.

“Visa tā lieta man likās tik normāla, dabiska un pareiza. Šinī gadījumā, es domāju, ir jāpieņem attiecīgie lēmumi, lai prezidenta institūcijas ietvaros būtu ārsts, kas atbild par prezidenta veselību,” uzskata Ulmanis.

Straujais darba ritms un lielā slodze neļauj valsts pirmajai personai privātā kārtā pienācīgi parūpēties par savu veselību, atminas eksprezidents.

“Kad man dienā bija desmit uzstāšanās, tad skaidrs, ka man kaut kur vakarpusē kājas trīcēja un ne tikai kājas trīcēja. Un tad ir svarīgi, lai tev ir ārsts, kurš var tev gan piepalīdzēt tīri tehniski, gan ar saviem padomiem. Nevajadzētu prezidentu pamest bez medicīniskās apkalpošanas,” uzskata Ulmanis.

Tomēr, atšķirībā no citu valstu līderiem, Latvijas prezidentu ārvalstu vizītēs ārsts nav pavadījis un tas radījis arī sarežģījumus.

“Es atceros, ka savā laikā biju vizītē Parīzē, man nebija šis ārsts līdzi, jo Latvijā tāda prakse nav, un es dabūju nakts laikā steidzamības kārtībā Parīzē meklēt ārstu, kas man palīdzēja tajā situācijā. Tā kā no skolas ir jāmācās,” vērtēja Ulmanis.

Diskusiju par valsts nodrošinātu ārstu, kas rūpētos par Valsts prezidenta veselību, vēlas rosināt Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Kardioloģijas centra vadītājs Andrejs Ērglis.

“Tā, protams, mēs varam daudz teikt par to, ka ģimenes ārstam un tā tālāk, bet tas viss tik vienkārši arī nav. Ir lietas, kuras vienkārši, manuprāt, ir valstij jānodrošina. Ir valsts funkcijas,” raidījumam teica ārsts.

Papildu tiešajiem mediķa pienākumiem šim cilvēkam varētu būt arī specifiskas funkcijas, piemēram, komunikācija ar presi, jo prezidenta kancelejas darbinieki var nepārzināt kaut vai medicīnisko terminoloģiju.

“Šajā gadījumā būtu ļoti labi, ka tā būtu centralizēta komunikācija ar sabiedrību. Atzīsim godīgi, ka šoreiz viss notika mazliet haotiski,” atzina Ērglis.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. ņemot vēra valsts prezidenta simbolisko nozīmi, un šīs personas simbolisko ieguldījumu, nebūs nekādu iebildumu vai zaudējumu valstij un nācijai, ja slimnieks turpinās ārstētiespilnā mierā mājās privātpersonas statusā.

 2. ATRADA IEGANSTU
  UZPŪST ŠTATUS.
  Radinieki jau stāv
  rindā uz galma ārstu
  vietām ?

 3. Būt par valsts prezidentu tā nav spiesta lieta, tas nav karalis kas manto amatu un tad arī slimi un nespējīgi karaļi atsakās no troņa. Bet visiem politiķiem un ministriem gan pirms stāšanās amatā būtu jāiziet obligātā veselibas pārbaude, kā pirms ieroča saņemšanas. Lai Saeimā nesēdētu garīgi slimi un no alkahola un narkotikām atkarīgi cilvēķi. Runājot par medicīnas pieejamību, 1/3 Latvijas iedzīvotāju nevar saņemt medicīnas pakalpojumus nabadzības dēļ.

 4. Мы не Орлы, мы Львы! Лев Моисеевич и Лев Абрамович! Atbildēt

  Prezidentam noteikti vajadzīgs savs ārsts, varbūt pat divi vai trīs. Tāpat ar personīgajiem ārstiem būtu jānodrošina vismaz pirmais tūkstotis “politiski nozīmīgu personu”. Pārējiem … A ko pārējiem – grib dzīvot, lai bleķo!

  • Un katram pers. ārstam savu pers ārstu u.t.t.
   Šamējie taču dzīvo džungļos, 1000 km no
   tuvākajām apdzīvotajām vietām !

 5. Kādas diskusijas? Ārstu jau sen vajadzēja norīkot. Tiešām,parādi muļķiem kā Dievu lūgt,visu pieri atdauzīs.

 6. Mirklī,kad katru dienu prasa naudu,lai dziedētu bērnus,kurus par valsts naudu “nevar”dziedēt,jo ir sūda KVOTAs vai vēl kādi sūdi.. prasa personīgo dakteri prezidentam? No Ērgļa,kas katru 7 no 10 vecāku sauc par debīlu.. Lai Ērglis atceras Pētersīli un pasaka vēlreiz- cik naudas puikas rehabam dod valsts un cik viņa ģimene,sabiedrība, enģelis…

 7. Tas noteikti būtu vajadzīgāks,nekā Saeimai ģenerālsekretāre!

 8. Pilnīgi piekrītu, ka Prezidentam , tāpat kā citās valstīs, ir jābūt personiskajam ārstam.

Draugiem Facebook Twitter Google+