×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
20. janvāris, 2015
Drukāt

LNT gaidāms jauns Latvijā veidots raidījums “Profesija – mamma” (1)

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Būt par mammu ir profesija, kurā nav brīvdienu, un tas ir sarežģītākais un vienlaikus skaistākais arods, jo ļauj pavadīt laiku kopā ar ģimeni un bērniem. No mammām tiek sagaidīts, ka tās būs vienlaikus veiksmīgas darbā, tiks galā ar mājas soli, būs mīlošas partneres un sniegs bērniem labāko, ko var. Ikdienā to visu savienot nereti ir izaicinājums! Iedvesmojošus, patiesus un noderīgus mammu dzīves stāstus varēs ieraudzīt no 5.februāra ceturtdienu vakaros 21:10 kanālos LNT un TVPlay!

Pēdējo gadu laikā Latvijas valdība ir pieņēmusi daudzus nozīmīgus lēmumus demogrāfiskā stāvokļa uzlabošanā. Ir palielinātas māmiņu algas, radīti labvēlīgi jauno māmiņu darba apstākļi, aktīvi tiek strādāts pie bērnudārzu deficīta jautājumiem, kā arī notiek pamatīgi izskaidrojoši darbi, aicinot savās ģimenēs pieņemt bērnu namos dzīvojošos mazuļus. Latvijā ir ģimenes, kuras, neskatoties uz dzīves grūtībām un likumdošanas peripetijām, veido lielu ģimeni. Tās ir daudzbērnu ģimenes, kurās ir četri un vairāk bērni. Šo ģimeņu balsts un stabilitāte ir mammas, kuras savu karjeru, sapņus un vēlmes ir nolikušas maliņā, lai pilnībā nodotos bērniem. Šīs sievietes ir apguvušas dažādus arodus, mācījušās augstās skolās un kalušas nākotnes plānus, bet pienāk brīdis, kad par viņu galveno profesiju kļūst – mamma.

Raidījuma vadītāja Vita Kalniņa. 
Publicitātes fotoRaidījuma vadītāja Vita Kalniņa. Publicitātes foto

Tikko pieminētais piemērs būtu ideālais ģimenes risinājums. Taču ir vēl citi – iedvesmojoši, apbrīnas vērti, ne tikai saulaini un pat komiski stāsti, kur centrā ir citādas mammas. Jaunā LNT raidījuma Profesija – mamma uzdevums būs parādīt realitāti tādu, kāda tā ir. Katrā raidījumā tiks apskatīti trīs dažādu mammu dzīves stāsti – tik reāli un tik atklāti, cik vien to atļaus pašas varones. Tie būs mīlestības, kontrastu un spilgtu emociju atspoguļojumi. Ar mammu dzīves stāstiem iepazīsies un tos analīzēs raidījuma vadītāja Vita Kalniņa, kura ir psiholoģe un ģimenes psihoterapeite. V.Kalniņa pirms 11 gadiem dibinājusi Ģimeņu psiholoģiskā atbalsta centru LĪNA, kurā kopā ar kolēģiem gan konsultācijās, gan dažādās izglītojošās nodarbībās sniedz psiholoģisku palīdzību dažāda vecuma bērniem, pieaugušajiem, pāriem un ģimenēm. V.Kalniņa ir arī mamma četriem bērniem, no kuriem divas ir pusaudzes, mazākā meita ir 5 gadniece, un jaunākais dēls ir stūrgalvīgajā divu gadu vecumā. Par to, kā ir būt mammai viņa saka:

Pirmajā LNT raidījuma Profesija – mamma sērijā sagaidāms stāsts par deviņu bērnu mammu, kurai nav bijis par grūtu izaudzināt bērnus un atsākt strādāt, un pazīstama sportista sievu – mammu, kuras dzīvi piepilda rūpes par bērniem un ieņemamais statuss sabiedrībā. Savukārt trešās ģimenes mamma ir televīzijas režisora Ulda Cipsta sieva, kuras ģimenē aug pieci bērni, bet mamma nevienu brīdi nav pārstājusi strādāt. Turpmākajos raidījumos sagaidāmi stāsti par jaunāko un vecāko māmiņu, par mammu, kura visu savu laika velta bērnu skološanai un ārpus skolas nodarbībām, par mammu – brīvdomātāju un par SOS ciemata mammu, kura ir izaudzinājusi ne tika savus bērnus, bet sniedz sirds siltumu arī tiem mazuļiem, kuriem nav iespējas augt savā bioloģiskajā ģimenē, kā arī par kādiem daudz netradicionālākiem ģimeņu modeļiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jauki, gaidu raidījumu un ceru uz labu kvalitāti

Draugiem Facebook Twitter Google+