Latvijā
Politika

LNT iegūst valsts finansējumu priekšvēlēšanu raidījumiem0


Aploksnes ar vēlēšanu zīmēm 12.Saeimas vēlēšanās.
Aploksnes ar vēlēšanu zīmēm 12.Saeimas vēlēšanās.
Foto: LETA

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) rīkotajā konkursā par Saeimas priekšvēlēšanu raidījumu veidošanu komerctelevīzijās par uzvarētāju atzina AS “Latvijas neatkarīgā televīzija”, liecina NEPLP mājaslapā publiskotā informācija.

AS “Latvijas neatkarīgā televīzija” Saeimas priekšvēlēšanu raidījumos veidos televīzijas programmā LNT sadarbībā ar televīzijas “Vidzemes televīzijas” programmu “Re:TV”.

NEPLP Komunikācijas un administratīvā departamenta vadītājs Kalvis Gavars sacīja, ka LNT veidos raidījumu sēriju “Līderu debates”, kurās atspoguļos 13.Saeimas vēlēšanu kandidātu viedokļus.

“All Media Baltics” vadītāja Latvijā Baiba Zūzena informēja, ka priekšvēlēšanu raidījumi ietvers debates par partiju programmām, ekspertu studiju un Ministru prezidenta amata kandidātu debates.

Priekšvēlēšanu raidījumi būšot pieejami ne tikai televīzijas kanālos LNT un “Re:TV”, bet arī digitālajās platformās “TVPlay” un “Skaties.lv”, kā arī partneru platformā “Retv.lv” un kanālu sociālajos tīklos, jo digitālās platformas “ir būtiskas gados jaunākās paaudzes vēlētāju un arī ārvalstīs mītošo tautiešu sasniegšanai un veicinās viņu aktīvu iesaisti politiskajā procesā”.

Lai nodrošinātu atgriezenisko saiti, auditorijai tikšot sniegta iespēja elektroniski iesūtīt jautājumus kandidātiem, izveidojot speciālu vietni “Līderu debates 2018” portālā “Skaties.lv”. Iesūtītajos jautājumos izvirzītā problemātika vai konkrēti jautājumi tiks iekļauti raidījumu saturā. Tāpat debašu saturā paredzēts iekļaut video jautājumus/situācijas no reģioniem, šo saturu gatavos “Re:TV”.

Kā ziņots, NEPLP rīkotajā konkursā par Saeimas priekšvēlēšanu raidījumu veidošanu komerctelevīzijās saņemti četri pieteikumi.

Konkursam pieteikušās televīzijas kanāla “iTV” veidotāja SIA “Rīga Pictures Company”, SIA “Latgales reģionālā televīzija”, SIA “Politiskas konsultācijas prakse “Image-case”” un AS “Latvijas neatkarīgā televīzija”.

Tāpat ziņots, konkursa “Par 2018. gada Saeimas priekšvēlēšanu raidījumu veidošanu komerciālajos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida televīzijas programmas” mērķis ir veidot informatīvi analītisku televīzijas priekšvēlēšanu raidījumu, kas paredzēts pārraidīšanai komerciālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu televīzijas programmā. Raidījumā plānots atspoguļot šī gada Saeimas vēlēšanām Latvijā pieteikto deputātu kandidātu sarakstus un to priekšvēlēšanu programmas, nodrošinot Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma izpildi, un veicinātu pēc iespējas plašāku vēlētāju aktivitāti un pilsonisko līdzdalību Saeimas vēlēšanās.

Konkursa kopējais finansējums ir 75 000 eiro.

LA.lv