×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
11. augusts, 2015
Drukāt

LNT: Latviju šogad nav sasnieguši bēgļiem paredzētie Briseles miljoni (6)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Lai Eiropas Savienības (ES) valstīm palīdzētu labāk tikt galā ar bēgļu masveidīgo pieplūdumu, Brisele šogad kopumā atvēlējusi jau 4,2 miljardus eiro, taču Latvija ir viena no retajām valstīm, kuru šī nauda šogad vēl nav sasniegusi. Par to otrdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Brisele nupat atvēlējusi naudu dalībvalstīm, lai tām nākamajos gados palīdzētu risināt krīzi, ko radījis imigrantu skaita straujais pieaugums. Eiropas Komisija vakar apstiprinājusi finansējumu 2,4 miljardu eiro apmērā 23 valsts progmammām. Pie Briseles finansējuma spējušas tikt arī Latvijas kaimiņvalstis – Igaunijai atvēlēti 35,2 miljoni eiro, Lietuvai – 17,2 miljoni eiro.

Abas valstis no ES fondiem naudu saņēma arī martā, kad kopumā 22 programmām tika sadalīti 1,8 miljardi. Igaunija toreiz tika pie desmit miljoniem eiro, Lietuva saņēma nepilnus desmit miljonus.

Taču Latvijas vārds šajos sarakstos nav atrodams, un Latvija ir viena no retajām dalībvalstīm, kas šogad vēl nav saņēmusi ne centa.

Par šo fondu apgūšanu ir atbildīga Iekšlietu ministrija. Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis skaidro: kavēšanās saistīta ar to, ka Latvija vēlas panākt pēc iespējas labvēlīgākus nosacījumus, nevis ar valsts neizdarību. Bet vienlaikus viņš norāda, ka būtu gandarīts, ja Latvijas rīcībā jau būtu bēgļu problēmu risināšanai paredzētā Briseles fondu nauda.

“Jo ātrāk, jo labāk, protams, tas ir. Bet tajā pašā laikā tomēr, kā es minēju, ir šie nosacījumi, tas ir viens no būtiskiem faktoriem. Līdz ar to mēs šo fondu saņemsim un izmantosim atbilstoši mērķim,” norādīja Kozlovskis.

Tikmēr jūnijā Latvijā ir beidzies līdzšinējais finansējums no Eiropas bēgļu fonda. Līdz ar to naudas trūkuma dēļ, piemēram, nevalstiskās organizācijas ir apturējušas juridiskās palīdzības sniegšanu patvēruma meklētājiem un to varēs atsākt darīt vien tad, kad atkal būs pieejams Briseles finansējums.

EK apstiprina, ka Latvija pie fondu naudas tiks rudenī. Saskaņā ar Iekšlietu ministrijas sniegto informāciju Latvijas projektiem, kas saistīti ar migrāciju, plānotais Eiropas Savienības finansējums ir 56 miljoni eiro, un tas paredzēts laika posmam no 2015. līdz 2020.gadam.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Kārtējo reizi redzams ,kad Brisele Latviju uzskata par muļķu zemi. Solīs,solīs ,paņemsim tos bēgļus ,bet beigās mums pateiks -redz ,tikāt labi galā arī bez mūsu naudas,turpiniet.Un mūsu pakaļu laizītāji smilkstēdami turpinās uzņemt bēgļus-bet barosim mēs,par tā jau niecīgo budžetu.

  2. Labāk ja Brisele patur ir naudu ir ‘bēgļus’. Ja ES nemainīs pieeju Āfrikas ‘bēgļu’ problēmai, var sagaidīt LIELAS pārmaiņas Eiropā, un ne uz labo pusi.

  3. Latvija var,Latvija var,Latvija var pati pabarot un izmitināt bēgļus par savu naudu,vajag tikai pašiem ciešāk savilkt jostas.Arī padomju laikos kremļa nosūtītos plānus Latvija ne tikai izpildīja ,bet pārpildīja visos rādītājos arī migrantu uzņemšanā no plašās krievijas.

  4. Bet kur tad bija mūsu tantuks atvaļinājumā ? Varbūt veikli pārskaitija tos muljonus uz savu ārzemju kontu ?

  5. Nevajaga ne to naudu ne tos pabalstu bēgļus .Runa var būt par vajātiem kristiešiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+