×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
10. augusts, 2016
Drukāt

LNT maksā vairāk un ekskluzīvi rādīs Rio vieglatlētiku (2)

foto - LETAfoto - LETA

Rio olimpisko spēļu vieglatlētikas tiešraides Latvijas teritorijā būs skatāmas kanālā LNT un arī Re:TV, kas ir pieejams valsts nodrošinātajā virszemes TV, lai gan pārējos spēļu notikumus plaši atspoguļo LTV7 programma.

Latvijas Televīzijas pārstāvji atzinuši, ka nespēja konkurēt ar LNT finansiālo piedāvājumu un pasūkstījušies, ka ir viens no vissliktāk finansētajiem sabiedriskiem medijiem Eiropā.

Kāpēc tā sanācis, skaidro Latvijas Televīzijas komunikāciju speciālisti: “LTV7 ēterā nebūs iespējas tiešraidēs vērot vieglatlētikas sacensības. To nosaka LTV noslēgtais licences līgums ar kompāniju “SPORTFIVE INTERNATIONAL S. A.”, kurai pieder ekskluzīvas tiesības uz Olimpisko saturu.

Raidtiesību pārdevējs – kompānija SPORTFIVE INTERNATIONAL S. A.” – nepiedāvāja iegādāties visas olimpiskās spēles vienotā paketē, bet tiesības sadalīja vairākās paketēs: atklāšanas un noslēguma ceremonijas translācijas tiesības, “pirmā sporta veida” izvēles iespēju tiesības, tiesības uz visiem sporta veidiem, izņemot “pirmo sporta veidu”, interneta tiesības, maksas kanālu tiesības utt.

Latvijas Televīzija iesniedza pieteikumus uz visām tiesību formām, taču tendera rezultātā ieguva tiesības uz visu olimpisko spēļu rādīšanu, bet ne uz “pirmā sporta veida” izvēles tiesībām (šīs tiesības dod iespēju izvēlēties vienu sporta veidu, kuru nedrīkst rādīt kompānija, kas nopirkusi visas pārējās tiesības). LTV piedāvātā summa par “pirmā sporta veida” izvēles iespējām bija atbilstoši augsta, taču nepietiekama, lai iegūtu šīs tiesības. Analoga situācija bija arī Soču olimpiskajās spēlēs, kad LTV nebija tiesību pārraidīt hokeja spēles.

Šāda licenču pārdošanas sistēma ir Starptautiskās Olimpiskās komitejas akceptēta un atbilstoša brīvā tirgus prasībām. Tā nodrošina raidtiesību pārdevējiem maksimālu peļņu, kas ne vienmēr atbilst televīzijas skatītāju interesēm. Līdz ar to LTV nav tiesību pārraidīt vieglatlētikas translācijas. Tāpat mums nav tiesību uz interneta arhīvu, bet tikai uz sacensību tiešraidēm internetā.

Ar šādu situāciju pasaules sporta notikumu atspoguļošanā Latvijas Televīzijai nācies saskarties jau daudzu gadu garumā, ņemot vērā nepietiekamo finansējumu un faktu, ka Latvijas sabiedriskā televīzija ir viens no vissliktāk finansētajiem sabiedriskiem medijiem Eiropā.”

Rio olimpiskās vieglatlētikas sacensības notiks no 12. līdz 21. augustam, tajās būs pārstāvēta Latvijas olimpiskās komandas lielākā daļa sportistu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. LTV būtu grēks sūdzēties par finansējumu, tieši otrādi – Belte burtiski izplakarē nodokļu maksātāju naudu, nepildot sabiedrisko pasūtījumu par milzīgām summām. Olimpiādi, kas notiek regulāri un nav neparedzams notikums, valde pat nebija iekļāvusi šā gada budžetā. Nācās MK lūgties papildus naudu, lai Latvijas skatītāji ieraudzītu vismaz kaut ko no Rio.

  2. labi, ka ir TV pults

Draugiem Facebook Twitter Google+