Latvijā
Rīga

LNT: Rīgas kanālmalas bebri modušies un gatavi grauzt 2

Foto: LETA

No ziemošanas modušies Rīgas kanālmalas bebri – aculiecinieki jau esot novērojuši bebru rosīšanos gan pilsētas kanālā, gan ap to, pirmdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Pirms septiņiem gadiem pašvaldība pieņēma lēmumu ar bebriem Rīgas kanālā necīnīties, bet gan sadzīvot, radot viņiem labvēlīgus apstākļus un vienlaikus ierobežojot iespējas bebriem radīt kādus postījumus.

“Novērojam mēs viņus gandrīz visu gadu un pēc vajadzības piebarojam, un tāpat arī turpinām sētiņu uzstādīšanu. No 2010.gada ir uzstādītas 80 sētiņas, pērn – 15,” stāstīja Rīgas domes Vides pārvaldes vadītāja Evija Piņķe.

Tomēr bebri ik gadu pamanās nograuzt kādu kanālmalas koku, izpostīt krūmājus vai puķu dobes. Pērn bebri izpostīja rožu dobes iepretī operai, un vēl tagad kanālmalā viens koks ir pamatīgi nograuzts un turas vien uz mizas. Bebri šopavasar jau izrādījuši savu aktivitāti.

“Jā, ir jau pirmie ziņojumi par bebru atrašanos ārpus ūdens, kanāla malā pie Rīgas brīvostas. Tādus bojājumus apstādījumiem vēl neesmu redzējis, un arī nav ziņots par to, kā tas bija pērn,” atzina vides aktīvists Mārtiņš Zilgalvis.

Pateicoties izvietotajām fotokamerām, ir izdevies noskaidrot, ka tiesības dzīvot Rīgas kanālā sev izcīnījusi viena bebru ģimene, kas savu teritoriju rūpīgi sargā un citus sugas brāļus teritorijā neielaiž. Novērojumi liecina, ka tā ir viena ģimene, kas sastāv no pieciem īpatņiem – diviem pieaugušajiem un trīs bērniem. Viņi tur dzīvo un citas ģimenes iekšā nelaiž.

Bebru ģimenei ir vairākas alas – viena iepretī operas namam, kurā tika pārlaista pagājusī ziema, bet otra – pretī Rīgas brīvostas ēkai, pie kuras šopavasar vairākas reizes bebri arī manīti.

Rīdziniekiem sadzīvošana ar bebriem ik gadu izmaksā vairākus tūkstošus eiro, tostarp piebarošana un koku aprīkošana ar aizsargsētiņām. Bet, lai sekotu līdzi bebru dzīvei Rīgas kanālā, iedzīvotāji tiek aicināti informāciju un fotogrāfijas sūtīt Rīgas zoodārzam – info@rigaszoo.lv.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Mediķi pēc klīniskās nāves sekmīgi reanimē vīrieti
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Daugavpils novadā no grāvja izceļ noslīkušu cilvēku
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
JKP varētu atbalstīt Gobzemu premjera amatam 1
7 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.lv
Kultūra
Latvijas simtgades stāsts izskan fantastiskā deju lielizrādē “Abas Malas”
21 minūtes
LE
LETA
Dabā
Laika prognoze: kādi laikapstākļi sagaida valsts svētkos, un vai būs labi redzams salūts?
1 stunda
LA
LA.lv
Kultūra
VIDEO. Roze Stiebra: Nevajag Latviju saķemmēt, vienkārši jādzīvo
36 minūtes
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Mūsu zeme – Latvija! Mūsu sporta izcilību vēlējumi valsts 100. dzimšanas dienā
55 minūtes
ML
Māra Libeka
Latvijā
Augšup, tuvāk pie “Brīvības” zvaigznēm. Gide Mārīte izrāda pieminekļa iekšpusi
4 stundas