×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. septembris, 2012
Drukāt

LNT, TV3 un TV5 ziņu vērtēšanai piesaistīti eksperti

Foto - LETAFoto - LETA

Televīzijas kanālu LNT, TV3 un TV5 ziņu vērtēšanai pēc mediju apvienošanās piesaistīti eksperti, lai novērtētu, vai tiek nodrošinātas neatkarīgas ziņu redakcijas, intervijā aģentūrai BNS pastāstīja Skandināvijas koncerna “MTG Broadcasting AB” ( MTG) vadītājs Baltijas valstīs Kaspars Ozoliņš un TV3 ģenerāldirektore Baiba Zūzena.

Konkurences padome, kas maijā atļāva MTG pārņemt LNT, izvirzīja vairākus nosacījumus, tostarp viens no tiem bija LNT un TV3 saglabāt neatkarīgas un patstāvīgas ziņu raidījumu redakcijas.

“Tā ir ekspertu komanda, kuri monitorē un mums regulāri sniegs ziņojumus, no malas apskatoties, kā mēs nodrošinām ziņu dienestu neatkarību un viedokļu dažādību,” sacīja Zūzena.

MTG algos divus ekspertus – teorētiķi Jāni Juzefoviču un bijušo televīzijas darbinieci Dainu Ostrovsku. Pirmā tikšanās plānota oktobrī.

“Bieži vien ir emocionāli, vienas personas komentāri, ka viņam liekas, ka kaut kas ir ne tā. Šie divi cilvēki mums palīdzēs, kā vadībai izvērtēt, vai pārmetumi ir pamatoti,” norādīja Ozoliņš.

Pēc viņa vārdiem, varētu likties, ka labāk būtu, ja nosacījuma par neatkarīgām ziņu redakcijām nebūtu, lai optimizētu izmaksas, bet ilgtermiņā un stratēģiski tas pat esot labi, ka saglabāsies dažādi rokraksti ziņu dienestos.

“No saimniecības optimizēšanas viedokļa, esam daudz darījuši, lai konsolidētu to, ko mēs varam konsolidēt, bet ziņas ir palikušas, kā teikt, katra dzīvo savā karaļvalstī,” saka Ozoliņš.

LNT ziņu redakcija joprojām strādā Elijas ielā, kur telekompānija atradās pirms pārņemšanas, savukārt TV3 ziņas – Dzelzavas ielā, kur atrodas MTG Baltijas televīzijas raidīšanas centrs. Taču, iespējams, ar laiku LNT ziņu redakciju varētu pārcelt uz Dzelzavas ielu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+