×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
28. marts, 2013
Drukāt

LNT un TV3 pagaidām bez maksas


Foto - LETAFoto - LETA

Nu arī pašmāju televīzijas kanāli LNT un TV3 grib ieviest abonentmaksu. Dzirdēju, ka jau no 1. aprīļa. Vai tā ir taisnība? 
Lilija Rīgā


 

Saeima no šā gada 31. marta ir atcēlusi pienākumu kabeļtelevīziju operatoriem obligāti retranslēt komerciālos kanālus, tādēļ īpašnieks starptautiskais mediju koncerns “Modern Times Group” (MTG) ir tiesīgs par LNT un TV3 kanālu retranslāciju iekasēt maksu. Lai gan kabeļtelevīzijas operatori ir vienojušies ar MTG par LNT un TV3 pāreju uz maksas retranslāciju jau no 1. aprīļa, pagaidām iedzīvotāju maciņus šīs izmaiņas neskars.

Televīzijas kanāli vienojušies ar telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējiem IZZI un SIA “Baltcom”, ka sākotnēji papildu maksa par MTG kanālu retranslāciju viņu klientiem netiks piemērota un visus radušos izdevumus uzņēmumi segs paši. Nākotnē maksa par televīzijas pakalpojumiem tomēr var tikt pārskatīta, jo MTG grupas kanāli vēlas saņemt maksu no kabeļtelevīzijas abonenta, teic IZZI valdes locekle Sandra Kraujiņa.

Visticamāk, ir sagaidāms arī pašas kabeļtelevīzijas cenas kāpums, bet “šobrīd vēl precīzi nevar pateikt, cik lielā mērā”, stāsta S. Kraujiņa. Esot kāpusi noteiktu kanālu satura cena, ieskaitot populārus TV kanālus “Discovery”, “Fox”, RTR, PBK un citus.

MTG sarunas ar “Lattelecom” par jaunajiem retranslācijas noteikumiem saistībā ar “Lattelecom” interaktīvo televīziju vēl turpinās, līdz ar to arī “Lattelecom” klientus pagaidām nekādas izmaiņas neskars, sacīja “Lattelecom” juridiskās daļas direktors Toms Meisītis. Arī mazo kabeļtelevīziju lietotājiem pakalpojumu cenas tuvākajā laikā nemainīsies, informēja Latvijas Elektronisko komunikāciju asociācijā. MTG sabiedrisko attiecību vadītāja Marta Zandersone ziņoja, ka sarunās ar kabeļoperatoriem viņi izteikuši kā vēlamo cenu deviņus līdz 11 santīmus abonentam mēnesī par kanālu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+