×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
21. augusts, 2015
Drukāt

LNT: Varakļānu aprūpes centrā arī baseins izbūvēts, pārkāpjot prasības (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto

Varakļānu veselības aprūpes centrā, kur, iekrītot lifta šahtā, dzīvību zaudēja divgadīgs zēns, atklāts jauns pārkāpumus – pagrabā izbūvēts baseins, pārkāpjot būvniecības prasības, piektdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas Sešos”.

Baseina būvprojektam nav veikta ekspertīze, un tas pieņemts ekspluatācijā bez Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta atzinuma. Te pie vainas ir vietējā būvvalde, kas ļāvusi baseinu pieņemt ekspluatācijā bez dokumentiem, norāda Būvniecības valsts kontroles birojs. Tā speciālistiem tāpēc šobrīd nav pārliecības, ka baseins nav ietekmējis arī ēkas nesošās konstrukcijas.

“Attiecībā uz baseinu būs nepieciešams veikt tehnisko apsekošanu, tāpēc,ka izbūves laikā attiecīgās ekspertīzes nav veiktas un šobrīd nav pārliecības par tiem būvdarbiem, kas tur izdarīti – ka tie neietekmē ēkas konstrukcijas,” raidījumam stāstīja Būvniecības valsts kontroles biroja direktors Pēteris Druķis.

Birojs piektdien sagatavotajā gala atzinumā konstatējis atsevišķas bīstamas pazīmes ēkas lietošanā kopumā trīs pozīcijās – liftam, evakuācijas durvīm un baseinam. Taču patlaban nav gūti pierādījumi, ka ēka nebūtu droša.

Varakļānu veselības aprūpes centra būvprojekta autors ir SIA Vidzeme 90, būvdarbu veicējs ir SIA Jēkabpils būve, būvdarbus uzraudzīja Juris Jakunovs, būvprojektu vadīja Pēteris Imants Broks.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Cerēsim, ka ūdens neaizdegsies un, ka glābšanas dienests nav tas, kas Varakjāņos vērtē ēku drošību.

Draugiem Facebook Twitter Google+